HC Dukla Jihlava – HC VÍTKOVICE RIDERA

Datum Čas League Sezóna Kolo
28.9.2017 17:00 Juniorka 2017-2018 6

Report

Den před tím, než se na ledě Horáckého zimního stadionu do sebe zaklesly extraligové A-týmy, se spolu utkaly juniorské výběry Vítkovic a domácí Dukly. Svěřenci trenérů Mojmíra Trličíka a Jaroslava Miksy nabídli starším kolegům jakýsi návod. V utkání byli aktivní, jako první si vybudovali větší šance, i tak ale první perioda skončila bezbrankovou remízou. Svůj potenciál tak Ostravané předvedli v závěru prostřední části. Třemi v průběhu posledních dvou minut druhé třetiny úspěšně nahlodali psychiku a sebevědomí do té doby doma neporažené Jihlavy. Ačkoli vojáci dokázali hned zkraje třetí třetiny snížit, modro-bílí se o výhru připravit nenechali, v závěru se ještě prosadil hostující Baláž a upravil na  konečných 4:1 pro Vítkovice. „Byli jsme o kousíček lepší, hlavně v produktivitě, ale i v samotné hře. V závěru druhé třetiny se nám povedl třígólový kousek do šatny, což byla pro soupeře velká rána. Domácí ve třetí třetině hned využili přesilovou hru a od té chvíle se hra výrazně změnila. Výrazně jsme znervózněli a soupeř měl ještě šanci se zápasem něco udělat. Nicméně nás podržel skvělý gólman, bylo to více méně na něm. V závěru jsme si museli vzít time-out, trošku jsme se uklidnili, a utkání jsme dotáhli za tři body, za což jsme strašně rádi,“ komentoval utkání trenér Ostravanů Mojmír Trličík.

DHL Extraliga juniorů

HC Dukla Jihlava – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Branky: 41. Heinrich – 38. Toman (Baláž), 40. Raček (Klus, Malát), 40. Toman (Baláž), 59. Baláž (Kučera, Toman). Rozhodčí: Vrba – Otáhal, Kráľ. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 74. Střely na branku: 30:33.

HC Dukla Jihlava: Juda – Vála, Mareš, Hrabaň, Rašín, Havelka, Krtek – Čermák, Heinrich, Mejzlík – Jindra, Adam, Peschout – Slabý, Kadleček, Donda – Norris, Waller

HC VÍTKOVICE RIDERA: Daňa – Zdeněk, Krenželok, Kučera, Štěpánek, Klus, Kaláb, Kunc – Raška, Baláž, Toman – Peterka, Dang, Vilček – Gřesík, Malát, Raček – Konečný, Potočný, Beránek

Místo zápasu

Horácký zimní stadion