BK Mladá Boleslav2136Výhra
HC VÍTKOVICE RIDERA1203Prohra

11.1.2020 16:00 A tým 2019-2020 36

MBL – VIT 6:3: Bruslaři potlačili vítkovický odpor ve třetí třetině

Vítkovice podlehly rozdílem třídy Bruslařům i na jejich ledě. Ve druhé třetině sice Ostravané stáhli dvoubrankové manko a srovnali na 3:3, ale Mladoboleslavští třemi trefami v poslední části rozhodli o jednoznačné výhře.

BK Mladá BoleslavVítkovická venkovní série končí na ledě Mladé Boleslavi. Ani ne čtyřiadvacet hodin po duelu na Spartě se tým trenéra Mojmíra Trličíka mobilizoval na bitvu proti Bruslařům, které zdobí výborná defenziva. S ohledem na to, že Petr Šidlík i Tomáš Černý byli vinou zranění stále mimo hru, udělali Ostravané alespoň dílčí úpravu sestavy, když se Lukáš Kovář posunul do druhé obranné dvojice, místo Daniela Krenželoka, který se přesunul na post sedmého beka.

První momenty utkání se nesly v duchu přelévání šancí na obou stranách. Po snaze Bruslařů úřadovat v útočném pásmu přišel brejk Vítkovic a brankář Justin Peters byl v permanenci. V nastoleném tempu asi ani nikoho nepřekvapilo, že první gólový moment na sebe nenechal dlouho čekat. Jenže navzdory sympatiím domácího publika, udeřili hosté. Neproměněnou šanci domácího Kousala potrestali Vítkovičtí rychlým protiútokem a po přihrávce Jana Výtiska pálil z pravého kruhu tvrdě a přesně Peter Trška – 0:1. V 7. minutě mohl zužitkovat chybu domácího Ševce Mallet, ale Peters jeho střelu vystihl. Krátce na to se obrovská šance zrodila na druhé straně, Oscar Flynn se protáhl podél mantinelu a rychle střílel, puk zastavila až branková konstrukce. Bruslaři šli za vyrovnáním a v 10. minutě se také dočkali. Průnik Jegliče úspěšně zakončil z předbrankového prostoru Radim Zohorna – 1:1. Hned po rozehrání si šanci vypracoval Michal Vondrka, ale byl faulován. Následná přesilová hra už ale domácí do vedení poslala. Miroslav Svoboda svedl trojitý souboj s Markem Hrbasem, dvakrát byl úspěšný, ale do třetice už se radoval boleslavský zadák – 2:1. Bruslaři vedením ožili a byl to opět Hrbas, který byl ve 14. minutě vidět v akci při ponechané výhodě. Následná přesilová hra Boleslavi byla hodně nebezpečná, ale Ostravané tentokrát oslabení ustáli. Jenže rozhodně si neoddechli, slepené tresty Malleta a Bukartse daly Bruslařům další šance. V 19. minutě se po závaru před Svobodou Martin Pláněk po střele už radoval, sudí ovšem po poradě s videem zjistili, že puk nepřešel brankovou čáru, a tak jednobrankový náskok domácích trval nadále. Nic na stavu skóre nezměnil ani výpad Romana, který před bránou hledal Indráka.

Navzdory prvotní aktivitě Vítkovice zatížila Mladá Boleslav jejich brankáře hned 20 střelami pouze v první třetině. Bruslaři si logicky iniciativu a střelecký apetit chtěli ponechat i po přestávce. A hned po rozehrání druhé periody měl Miroslav Svoboda opět práci, zasahovat musel proti Ševcovi, pak proti Dlapovi. A práce pro něj při dalším vyloučení na straně hostů nemělo ubývat. Ale zapojil se i jeho protějšek Peters, ve 24. minutě se k akci osmělil Jan Štencel, Peters zasahoval betonem. Hra se dost kouskovala a Ostravané měli problém s rozehrávkou. Boleslavští se tlačili dál do zakončení, ale vyložené šance na sebe tentokrát nechávaly čekat. Když se pak zdálo, že by si o příležitost mohli říct Vítkovičtí, domácí udeřili. V polovině utkání vyrazili Bruslaři na zteč, Oscar Flynn následně posunul puk na hůl najetého Pavla Kousala, který se prosadil ranou nad Svobodovu lapačku – 3:1. Jenže pak se začaly dít věci. Dva rychlé fauly domácích za sebou daly Vítkovickým neopakovatelnou možnost vrátit se do zápasu a do té doby spíše zakřiknutější modro-bílí se po šanci vrhli a také ji využili. Přesilovku pěti proti třem zužitkoval z předbrankového prostoru hbitou dorážkou Radek Veselý – 3:2. Uplynulo jen něco málo přes minutu a čtvrt a bylo srovnáno, přihrávku Jana Štencela propálil ze středu Rastislav Dej – 3:3. A přestože Boleslavští se snažili pokračovat v nátlakové hře, oživení pohybu a snažení hostů bylo znát. Přesto ve 38. minutě se o kulišárnu kolem vítkovické brány pokusil Ševc, Svoboda ale jeho obkroužení nakonec vystihl a v leže zabránil gólu.

Také třetí třetina přinesla hned ve svém začátku velké šance, zatímco Ondřej Roman nedotáhl svou akci do zakončení, na druhé straně v brejku ujížděl na Svobodu Žiga Jeglič. Neuspěl. Ale nemusel dlouho zpytovat svědomí, jeho neúspěch odčinil Maris Bičevskis, který přesnou střelou z mezikruží vrátil ve 42. minutě Boleslavi vedení – 4:3. Domácí se začalo dobře dýchat a dýchalo se jim ještě lépe od 46. minuty, kdy Michal Vondrka přesným pasem nabil Mariu Lunterovi, který neměl problém trefit puk z voleje do odkryté vítkovické klece – 5:3. Bylo otázkou, zda Boleslav v cestě za třemi body už v této chvíli něco zastaví. Další početní výhoda mohla dát hostům naději, jenže špatné střídání zapříčinilo vyrovnání sil na ledě. Během nerovnovážného stavu se o únik pokusil Najman, při hře čtyř proti čtyřem zkusil střelu Schleiss, ale pálil mimo. Ve chvíli, kdy se potrestaný Vondrka vracel na led, provinil se proti pravidlům Roman a Boleslav měla k dispozici dokonce krátkou přesilovku pěti proti třem. Přehnaná kombinace v zakončení brzdila šance domácích, ale nakonec se přece jen dočkali. Udrželi si tlak v pásmu a krátce po vypršení Romanova trestu se z mezikruží trefil Pavel Kousal – 6:3. Boleslavští už drželi zápas pevně v rukou a v útočných vlnách čím dál častěji projížděli před Svobodu zatímco defenziva Vítkovic se drolila pod nápory soupeře. Blízkost tří bodů vycítili i fanoušci a v závěrečných minutách aplaudovali výkonu svého mužstva.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Myslím, že první a třetí třetina byly z naší strany dobré. Přestože jsme v první třetině prohrávali, dokázali jsme se ještě v jejím průběhu vrátit. Ve druhé třetině jsme měli slabší chvíli, kdy jsme byli vyloučení v útočném pásmu. Celou sezónu pracujeme na tom, abychom nebyli v útočném pásmu vyloučení, ale udělali jsme to a dostali jsme dva góly. Hráli jsme ve třech a nabídli jsme soupeři úplně zbytečně šanci, kterou využili. Třetí třetinu jsme zvládli, vrátili jsme se k poctivější hře a jsme rádi, že jsme to uhráli.

Rostislav Klesla (HC VÍTKOVICE RIDERA): Do utkání jsme vstoupili celkem slušně, pak po našich chybách jsme se dostali samozřejmě zbytečně dolů, domácí převzali iniciativu v zápase a v druhé třetině byli lepším týmem. V půlce zápasu jsme dostali nabídku přesilovky a do zápasu jsme se vrátili. Bylo to po dvou třetinách přijatelných 3:3, ale náš vstup do třetí třetiny byl strašně špatný. Byly tam zbytečné chyby, zbytečně jsme nabídli domácím šance. Dva nájezdy a z toho padl gól, a to už nějaká naděje v klukách asi nebyla a zbytečně jsme se po individuálních chybách dostávali do přečíslení domácích, nabídli jsme jim další šance a vyhráli 6:3. Pro nás je to pořád to samé, měli jsme za sebou těžké zápasy, ale je to pořád dokola. Hrajeme slušně, ale zbytečně se po individuálních chybách dostáváme dolů a dolů, a to nás stojí body, které potřebujeme. Musíme se připravit do další fáze, eliminovat chyby a získávat body.

BK Mladá Boleslav – HC VÍTKOVICE RIDERA 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)

Branky: 10. R. Zohorna (Jeglič, Šťastný), 12. Hrbas (Skalický), 30. Kousal (Flynn, Najman), 42. Bičevskis (Fillman, Vondrka), 46. Lunter (Vondrka), 53. Kousal (Flynn, Fillman) – 6. Trška (Výtisk), 33. R. Veselý (Mallet, Roman), 34. Dej (Štencel). Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. Diváci: 3 256. Střely na branku: 45:19

BK Mladá Boleslav: Peters – Hrbas, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Hrdinka – Skalický, Zbořil, Klepiš – R. Zohorna, Jeglič, D. Šťastný – Lutner, Bicevskis, Vondrka – Flynn, Najman, Kousal

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Výtisk, Trška, Štencel, L. Kovář, Kvasnička, R. Černý, D. Krenželok – Bukarts, Roman, Lakatoš – Schleiss, Š. Stránský, Indrák – Dej, R. Veselý, Mallet – Razgals, Werbik, T. Kubalík