AZ Heimstaden Havířov – HC VÍTKOVICE RIDERA

1.9.2020 18:00 A tým 2020 Příprava

Report

AZH – VIT 5:2: Havířov byl doma efektivnější, Vítkovicím převaha nestačila

Havířov v domácím prostředí zaskočil Vítkovice a nutno přiznat, že zcela zaslouženě vyhrál. Ostravané tahali v zápase za kratší konec, přestože soupeře přestříleli a ve většině utkání měli více ze hry. Potrestané chyby a vysoká efektivita, to byly hlavní zbraně AZetu.

Vítkovičtí na úvod září zavítali do Havířova k přípravnému utkání. Ostravané do sestavy sice ještě pro doléčování zdravotních problémů nemohli nasadit obránce Dudase, Poláka a útočníka Irgla, ale na druhé straně příležitost dostal Michal Barinka, který se do vítkovického klubu vrátil prozatím na zkoušku. Mimo soupisku pro tento konkrétní zápas zůstali zadáci Štencel a Trška.

Domácí Havířov nastoupil se všemi zvučnými posilami a už v nových dresech. Úvod zápasu ale patřil hostům, Vítkovičtí se dočkali vedoucího gólu už po minutě a 9 vteřinách, když se prosadil Rostislav Marosz – 0:1. Ostravané domácí nešetřili, snažili se o aktivní přístup, ovšem i tak se hráči AZetu dostávali do občasných šancí. A s jídlem rostla chuť. Domácí využili vlastního prostředí a i přes nižší návštěvu bouřlivé atmosféry a z tlaku v pásma vytěžili po střele za přispění odrazu od horní tyče srovnání – 1:1. Vítkovičtí přidali, Tomáš Kubalík měl individuální šanci k dispozici, ale byl zastaven. Na druhé straně se o únik pokusil Roman Szturc, byl sražen a následná přesilová hra poslala Havířov po teči Dominika Sklenáře ze vzduchu do vedení – 2:1.

Havířovské vedení vyburcovalo Vítkovice k mnohem aktivnější a útočnější hře. Jenže Ostravanům nebylo nic platné to, že po většinu času byli v držení kotouče a operovali na půli soupeře, nejčastěji v jeho útočné třetině. Nepřesnosti v zakončení a nízká kadence střelby je stála naděje na srovnání ve druhé dvacetiminutovce. Své předvedl i brankář Aleš Stezka, který v nejkritičtějších chvílích domácí podržel. AZet se soustředil především na obranu a kromě toho vyčkával na případné chyby. Ve 33. minutě se dočkali, získali kotouč, založili útočnou akci a střela Jakuba Doktora ze strany slavila úspěch – 3:1. Vítkovičtí, i přestože pokračovali v nátlakovější hře, nebyli s to s výsledkem cokoli do druhé přestávky udělat.

Třetí třetinu načali Vítkovičtí neprostupným tlakem, Havířov se zmohl pouze na vyhazování a bránění se před vlastní bránou. Ale byl účelný. Ostravané i přes obrovskou převahu nedokázali snížit. V 50. minutě se domácí dočkali samostatného úniku, který zastavil nedovoleně Šišovský. Dolejš si se zakončením poradil. Přesilová hra se otočila proti AZetu. Patrik Koch se dostal k volnému kotouči a prosadil se navzdory vlastnímu oslabení – 3:2. Vypadalo to, že by se Vítkovice mohly vrátit do zápasu, zvlášť, když ustály zbytek oslabení. Jenže 55. minuta se jim stala osudnou. Nejprve v samostatném úniku předvedl Martin Adamské mistrovské zakončení – 4:2. necelých 45 vteřin na to, se sice taktak, ale přesto ujala střela Dominika Sklenáře, který propasíroval puk Dolejšovou výstrojí – 5:2. Tříbrankové vedení si Havířov zkušeně pohlídal i přes snahu Ostravanů o mohutný závěr.

Příprava 2020

AZ HEIMSTADEN HAVÍŘOV – HC VÍTKOVICE RIDERA 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky: 15. Seman (Szturc, Doktor), 19. Sklenář (Chroboček, Bořuta), 33. Doktor (Cihlář, Bořuta), 55. Adamský, 55. Sklenář (Chroboček, Fridrich) – 2. Marosz (Schleiss), 51. Koch (Dočekal). Rozhodčí: Konvička, Gančarčik – Novák, Koziol. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 330.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka – Bořuta, Mrowiec, Rašner, Rutar, Chroboček, Dajčar, Ševěček – Doktor, F. Seman, Szturc – O. Procházka, Petriska, Adamský – Sklenář, Maruna, Fridrich – Mrva, Cihlář, Vašenka

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Koch, R. Černý, Barinka, Kubeš, L. Kovář, Demel – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Šišovský, Marosz, Schleiss – Dej, Mikyska, Mallet – Dočekal, Werbik, T. Kubalík

Místo zápasu

GASCONTROL Aréna