Týmy Akademie o víkendu vynulovaly soupeře

Výhra juniorů v Pardubicích 2:0 a úspěch dorostenců v Brně 4:0. Týmy vítkovické Akademie o víkendu doslova vynulovaly soupeře. Čistá konta si připsali brankáři Darek Bartošák a Jakub Smolka.

Jak dorostenci, tak už také junioři hrají nadstavbové části svých extraligových soutěží. V případě mladšího výběru jde o skupinu o pořadí v play off, u starších mládežníků jde o skupinu o účast v play off, takže junioři ještě bojují o své místo ve vyřazovací části soutěže.

Oba mládežnické týmy Vítkovic mají za sebou úspěšný víkend. Hrály jen v sobotu a shodně doslova vynulovaly své soupeře. Dorostenci ještě ve čtvrtek doslova přestříleli a přetlačili na vlastním ledě Zlín 6:5 v prodloužení. Sobotní utkání týmu trenérů Darka Stránského a Jana Vavrečky bylo o poznání gólově klidnější a také o bod úspěšnější. Dorost se představil na ledě Komety Brno a byla z toho výhra 4:0. Důležitý bodový zisk z toho pohledu, že po vlně zranění a nemocí na přelomu roku hledá vítkovický dorost znovu vítěznou a úspěšnou formu a zdá se, že se daří.

Junioři hráli pouze v sobotu, vyrazili do Pardubic. Na horkém východočeském ledě zamakali a vyplatilo se. Svěřenci trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka uspěli 2:0 a v tabulce skupiny se přiblížili možnosti postupu do play off. Skupinu B vede Sparta před Karlovými Vary, následují Vítkovice a Pardubice. Ve skupině se hraje čtyřkolově, zbývá odehrát ještě sedm utkání. Postup mají zajištěn dva nejlepší týmy a dva nejlepší z třetích týmů skupin.

Čistá konta v minulém víkendu vychytali brankáři Darek Bartošák a Jakub Smolka a ukazují, že vítkovická brankářská škola má stále nejen dobrý zvuk, ale také dobré výsledky. Jak se pracuje v mládeži Vítkovic s brankáři prozrazuje ve videu níže trenér brankářů Martin Prusek.

Tabulka A tým 2022/2023