Týden hokeje přilákal téměř 30 budoucích hokejistů

V pondělí 23. září proběhl v Multifunkční hale tradiční velký nábor pod názvem Pojď hrát hokej v rámci projektu Týden hokeje. Na ledě se prohánělo téměř třicet malých zájemců o působení ve Vítkovicích.

Čtyři desítky nových hokejových adeptů přivítali ve Vítkovicích na náborové akci v rámci projektu Českého hokeje Týden hokeje. Všichni malí zájemci měli možnost vyzkoušet si pravý hokejový trénink.

Po registraci se slova ujal vedoucí trenér vítkovické přípravky Tomáš Kalandra, od kterého se rodiče dozvěděli všechny potřebné informace o možném působení dětí ve vítkovickém klubu. V žákovských kategoriích je možné zapůjčení kompletní výstroje, čímž dochází k šetření rodinného rozpočtu a hokej tak může být dostupnější pro širší veřejnost.

A protože základem k podávání dobrých výkonů na ledě je kvalitní rozcvička, začali budoucí hokejisté přípravou na suchu. Až poté přišlo na řadu převlékání do hokejové výstroje a pro některé taky vůbec první krůčky v bruslích. „Trénink takto malých dětí musí být především zábavný, aby je hokej bavil, zároveň ale u dětí rozvíjíme jejich fyzické dovednosti

„Všechny děti se nejprve zapsaly, pro nově příchozí byla uspořádána informativní přednáška, na které se rodiče i děti seznámily s obecnými i detailnějšími informacemi, které s sebou hokej a tréninky dětí přinášejí,“ prozrazuje hlavní trenér vítkovické přípravky Tomáš Kalandra.

Než začal společný program na ledě, děti se mohly podívat na modelový trénink hráčů třetích a čtvrtých tříd. Přítomní rodiče tak mohli na vlastní oči vidět, jaký progres v bruslení mohou děti udělat během pár let.

Kromě zážitku si všichni malí hokejoví adepti, které rodiče zaregistrovali do projektu „Pojď hrát hokej“ odnesli drobné dárky.

Je pravidlem, že akce Týden hokeje se během sezony koná ve dvou termínech, takže ti, kteří zářijový nestihli, nemusí smutnit, další možnost budou mít zkraje roku 2025, přesný termín bude ještě určen.

A tým
ČPP Aréna, Hradec Králové