Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Trošičku se mi to povedlo, oddechl si po čistém kontu Miroslav Svoboda

Domácí utkání se Zlínem brankáři Miroslavu Svobodovi vyšel na jedničku. Za svá záda nepustil jediný kotouč a když se v poslední části hry trefil za Kašíkova záda Roberts Bukarts, jednalo se o branku vítěznou. Tři body zůstávají v OSTRAVAR ARÉNĚ.

Mirku, byl to pro gólmana extrémně těžký zápas?

Každý zápas je teď těžký. Mám možná trošku výhodu, že jsem to zažil předloni v Jihlavě, ať v play off nebo v baráži, čtyřikrát jsme tam vyhráli 1:0. A docela mi tyhle zápasy vycházely. V hlavě to je, člověk si věří, když je to dlouho 0:0. Ale my dnes hráli parádně, i minule v Olomouci jsme hráli parádně. Takže když budeme hrát takhle dál, nemám strach.

Byl průběh zápasu hodně podřízený taktice nebo to tak vyplynulo, že se hrálo na jednu branku?

Nemyslím si, že to tak vyplynulo. Spíš bych řekl, že přišli zkušení kluci a je to vidět i na tréninku. Snažíme se hrát nějakou svou hru a myslím, že to je čím dál víc vidět. Začínám tomu týmu víc a víc věřit. Sice kolem nás týmy taky vyhrály a bude to boj až do konce, ale musíme prostě hrabat každý zápas a věřit až do konce, že si to uhrajeme sami.

Říkáš sice parádní hra, ale proměnit víc šancí, bylo by to klidnější i pro gólmana?

Samozřejmě, ale jako na druhé straně je Libor Kašík. I když měl třeba štěstí, tak Extraligu nechytá náhodou, je to velmi dobrý gólman, chytá výborně iks let. Nemůžeme počítat, že dáme pět gólů každý zápas. Tak to je.

Nebyl jsi úplně pod palbou střel, často ses rozhýbával. Bylo to o to náročnější? Brankáři mají obecně radši, když jsou pod palbou střel…

Já to kdysi říkal, každý zápas je jiný a když máte jen deset střel a nedostanete gól, jste spokojený. O tom to vůbec není. Ale ze začátku sezony na mě chodilo více střel, teď míň. Musím se s tím trošku srovnat a myslím, že se mi to tentokrát trošičku povedlo. Odpočineme si a budeme se připravovat na Liberec.

Pochválil bys kluky i za oslabení? Stejně jako v Olomouci to zvládli velmi dobře.

Jo, jasně. To je to co říkám, přišla spousta zkušených kluků, kteří nám na začátku sezony chyběli. Teď jsou tady a troufnu si říct, že to jsou kluci z vítězných týmů. A můžeme být rádi, že byli ochotní přijít sem za námi.

Kdy ti bylo v zápase nejhůře, vzpomeneš si na nějaký moment?

Nejhůře mi bylo celý zápas. Každý zákrok je důležitý a jiné to už nebude. Je to samozřejmě náročné na hlavu, ale musíme se s tím srovnat všichni. Je to stejné pro Litvínov i Pardubice. Jak jsem říkal, je to pro mě lehčí v tom, že jsem to v první lize. Když jsme šli s Jihlavou nahoru, takže z toho se budu snažit těžit.

Když si vzpomeneš na asi 52.minutu, Okál tam byl sám na dorážku…

(skáče do řeči) …no jasně. Ale to samozřejmě souvisí s tím, že jsem dostával dost gólu. Člověk to v té hlavě má a ono se to pak odráží trochu více, než bych chtěl. Ale zase, ze začátku sezony mě to trefovalo ani nevím jak. Je to asi přirozený vývoj sezony a já jsem rád, že mám důvěru jak od kluků tak i od trenérů. Budu se to snažit zplatit a udržet Extraligu ve Vítkovicích, stejně jako všichni kluci v kabině. Věřím, že ten tým chce být pohromadě jako je teď i na příští sezonu. A bude bojovat za to, aby aby byl takhle spolu i příští rok.

A prvotní pocit po zápase? Radost nebo úleva?

Výhra 1:0. Takže je to samozřejmě radost, ale my musíme jít dále. Chybí ještě 11 zápasů a je to teď pro nás taková malá baráž. Já nevím jaký máme aktuálně v tabulce náskok, jestli tři body nebo kolik, ale deset zápasů zbývá do konce. Není čas na nějaké extra oslavy, ale spíše na tu práci do předu.

V pátek jedete do Liberce a tam asi nehrozí, že by ses v brance nudil. Je to tak?

Samozřejmě, vedoucí Liberec. Ale Litvínov třeba vyhrál s Plzní, takže ty týmy hrají o všechno a rozdíly se tam mažou. Musíme se snažit vyhrát i v Liberci. Ve druhém kole jsme tam málem vyhráli, myslím že jsme těsně prohráli 2:3. Musíme se snažit na to navázat, jedeme tam den do předu a věřím, že trenéři nás na zápas dobře připraví.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2021/2022

PozTýmZVVPPPPB
11HC VERVA Litvínov14412716
12Bílí Tygři Liberec14404616
13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613
14Rytíři Kladno14132811
15PSG Berani Zlín14013105
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >