Banner Promo

Tři body? Splnili jsme náš plán, říká střelec Roman Půček

Datum publikování:

Zatímco v dresu mateřského Vsetína útočník Roman Půček pravidelně boduje a s osmi góly je důležitým členem sestavy, ve vítkovickém dresu se letos představil teprve posedmé a premiérovou branku si schoval pro domácí publikum. Půček na konci druhé třetiny podpořil v útoku Vojtěcha Lednického a přesnou tečí jeho střely navýšil vedení modro-bílých.  

Romane, jak bys zhodnotil to dnešní utkání?

Splnili jsme plán, který jsme měli před zápasem, šli jsme si za třemi body a to, že jsme nedostali ani jeden gól je bonus, za který jsme moc rádi.

Ty jsi zvyšoval vítkovické vedení na konci druhé třetiny, jak se ti to podařilo?

Šel jsem do brány a chtěl jsem vytvořit trochu tlak na toho gólmana. To, že mě to škrtlo nebo lízlo je štěstí. Jsme za to ale rádi, že nám to takhle do druhé přestávky padlo a myslím, že nám to taky pomohlo.

V tu chvíli to ale mohl být už tvůj druhý gól, protože v první třetině ses objevil ve velké šanci, je to tak?

To byla vyloženě loženka, to mě moc mrzí, ale někdy to tak je. Odrazilo se mi to od brusle, to se stává, ale příště musím být lépe připravený, abych ten puk dokázal usměrnit.

Čekal jsi spíše, že bude Vojtěch Lednický střílet?

Těžko říct, on to tam udělal pěkně, obhodil si obránce, položil gólmana a na mně byl už jen ten poslední krok. Dostal jsem to trošku pod nohy, ale na to se nesmím vymlouvat a do příštího zápasu musím být lépe připravený, abych takové situace dokázal využít.

S jakými úkoly chodíte na led? Asi to nebude primárně o střílení gólů, je to tak?

Jdeme na led každopádně bojovat, dohrávat, blokovat střely. Snažíme se vždy odevzdat komplexní výkon a snad se nám to podařilo.

Play off se blíží, věříš, že se udržíš v sestavě? Nebo jak to teď vlastně máte domluvené s ohledem na tvé působení v Chance lize?

Na mně záleží, abych podával co nejlepší výkony a to je vše, co pro to můžu udělat.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761