Tři body jsou důležitější než hezký hokej, říká probuzený střelec Hruška

Střelec první branky Jan Hruška utnul šňůru šesti zápasů bez gólu a přesilovkovou trefou nasměroval domácí hokejisty k důležitému vítězství proti tabulkovému sousedovi.

Honzo, jak bys zhodnotil dnešní zápas?

Takové nějaké klasické naše utkání se šťastným koncem. Máme důležité tři body do tabulky.

Dneska jste poprvé doma vyhráli za tři body. Jste tedy spokojení?

Já myslím, že pro všechny je to super, pro Kladno méně (směje se). Zatím těch domácích zápasů nebylo tolik, máme myslím dvě výhry a dvě prohry a tak určitě budeme chtít tu šňůru jednoho vítězného zápasu natáhnout na víc.

Kde se dneska lámal chleba? Rozhodla první třetina?

Rozhodl celý zápas. Urvali jsme to, dá se říct až v poslední minutě, že jsme to dokázali ubránit. Nemyslím si, že by rozhodl první nebo druhý gól, ale ta zodpovědná hra a každý souboj, který jsme nevypustili.

Jak vznikl tvůj incident s Dotchinem? Co říkáš na jeho chování, kdy tam něco křičel i směrem k vlastní střídačce?

To jsou prostě emoce, to v tom zápase je. Tam byl nějaký incident před bránou. On na mě začal mluvit anglicky a já než jsem stihl v té angličtině zareagovat, než mi to všechno seplo, tak bylo po incidentu. Ani nemůžu říct, co mi říkal, ale bylo to hodně … dobře gestikuloval (směje se).

Druhá a třetí třetina nebyla z vaší strany tak povedená jako ta první, kde byl problém?

Dá se říct, že v té druhé a třetí třetině jsme byli možná zbytečně zalezlí, ale to většinou pramení z toho, že se pak začneme soustředit na výsledek. Dostali jsme gól a bohužel máme v hlavách to, že moc gólů zatím nedáváme, takže se snažíme pořád vycházet ze zajištěné obrany a potom samozřejmě ten hokej na pohled není nic hezkého, ale tabulka je bohužel neúprosná a nelítostná a tři body jsou bohužel důležitější než nějaký hezčí hokej, takže když to řeknu špatně, dneska účinnost zvítězila nad krásou, ale tři body máme, takže můžeme být spokojeni.

Nebyli jste zklamaní návštěvou? Přece jen přijelo Kladno s Jaromírem Jágrem, které vyprodává stadiony.

Zklamání to je silné slovo. Možná Jarda bude (směje se), protože je zvyklý na větší návštěvnost, ale třeba když budeme častěji bodovat za tři body, tak ti lidi začnou chodit ve větším počtu a my v to budeme doufat.

V minulém zápase tam Aleši Stezkovi propadly dva ušmudlané góly, dnes se naopak prezentoval několika efektními zákroky pro diváky. Jak si to viděl ty?

Minulý zápas sice propadly nějaké góly, ale zase on vždycky chytne něco navíc. Někdy taková šmudla padne. Nám tam sice žádná taková spadnout nechce, ale já věřím tomu, že se to zlomí a jednou nám tam padne i takový pašerák.

Většina letošních výsledků je těsná o jednu branku. Jak jsou tyto zápasy náročné?

Není to nic příjemného a určitě bychom si přáli, abychom vyhrávali 5:1. Na druhou stranu musíme ctít kvalitu soupeře a snažit se urvat co to jde. Určitě by to mohlo být lepší, na druhou stranu musíme se snažit sbírat body, jak to půjde. Když je budeme sbírat za výhry 2:1 tak je to sice udřené, ale nikdo se zlobit nebude.