Tréninky v domácím prostředí už od středy. Kdy začnou zápasy?

Restart Tipsport Extraligy se blíží. Vláda ČR povolila výjimky ze současných restriktivních opatření pro profesionální sport, mezi kterými je možnost návratu k trénování v uzavřených prostorách, tedy i v krytých halách. Povoleny jsou zápasy, kdy se reálně začne hrát je zatím v řešení, hlavně z pohledu rozlosování.

Úterní tisková konference Národní sportovní agentury nastínila, jak bude vypadat návrat profesionálního sportu do činnosti. Vláda ČR povolila výjimku ze současných restriktivních opatření proti koronaviru pro profesionální sport. Ve zkratce to znamená, že profesionální sportovní soutěže, tedy i Tipsport Extraliga, se za dodržení přísných hygienických opatření budou moci v nejbližší době rozběhnout. Součástí výjimek je také otevření vnitřních sportovišť pro profesionální sportovce, a to od středy 4. listopadu, což znamená, že hokejisté budou moci využívat kluziště v krytých halách, posilovny i zázemí.

Nyní je v jednání, kdy se opět začne hrát. Hovoří se už tomto víkendu, případně nejbližší době kolem něj. Jednotlivé soutěže mají možnost si od středy žádat o výjimky pro opětovné spuštění,“ uvedl šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička s tím, že profesionální kluby budou muset dodržet velice přísná a striktní hygienická opatření, která ne všechny sportovní soutěže budou schopny aplikovat. „Součástí opatření bude testování před každým zápasem. Dál se má týkat dodržení rozestupů a limitovaného počtu lidí na zápasech, aby na něm byly pouze nejnutnější osoby k jejich zajištění. Čili organizátoři, média, hráči a realizační tým,“ přiblížil bývalý brankář.

Za předpokladu, že Extraliga dodrží všechna požadovaná opatření, může její restart nastat na konci prvního listopadového týdne. Faktem ovšem je, že je potřeba narychlo vyřešit aktuální rozlosování a zohlednit také fakt, že ne všechny kluby měly možnost trénovat na ledě (buď na otevřeném kluzišti v Dobříši – Sparta, Mladá Boleslav, Plzeň, Hradec Králové. Nebo v zahraničí – Vítkovice, Třinec, Pardubice, Karlovy Vary, pozn. red.) a tedy byly celé čtyři týdny bez hokejového tréninku a potřebují určitý čas na aklimatizaci na ledě.

13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613