Tréninky na ledě zakázány, A-mužstvo musí makat venku

Od pondělí 12. října platí úplný zákaz využívání vnitřních sportovišť. Pro hokejisty, nejen Vítkovic, to znamená, že nesmí trénovat na ledě a jakoukoli sportovní a tréninkovou činnost smějí provozovat pouze ve venkovních prostorách.

Zpřísněný nouzový stav kvůli nemoci COVID-19 tvrdě dolehl na hokejové dění. Všechny soutěže všech kategorií bez výjimky byly minimálně do neděle 25. října přerušeny. Detailnější pravidla navíc po tuto dobu zcela uzavřela veškerá vnitřní sportoviště, včetně kluzišť, posiloven či tělocvičen. Znamená to tedy, že i tréninkové možnosti jsou značně omezeny. Hokejisté se tak musejí na čas vrátit do období letní přípravy, kdy se piluje fyzická kondice mimo led.

Větší omezení a nová pravidla se logicky vztahují i na A-mužstvo Vítkovic. „Musíme nastalou situaci brát takovou jaká je. Minimálně na dva týdny se budeme připravovat v rámci povolených pravidel – to znamená mimo vnitřní prostory a pouze na skupiny v povoleném počtu osob. Odpadají tréninky na ledě, v posilovně, v tělocvičně, atletické hale. Trénovat budeme venku a samozřejmě i s podmínkou, že hráči nebudou využívat sprchy a další zařízení kabiny,“ odpovídá hlavní trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

Tým odehrál poslední zápas v pátek. V pondělí se sešel už k tréninku dle aktuálních pravidel. „Volno jsme nedávali, nemůžeme si dovolit ztratit pracně nabranou fyzickou kondici z léta a předzávodního období. Prostě teď budeme trénovat venku, dál pracovat na kondici,“ míní kouč Trličík.

A-mužstvo bude pravidelně trénovat, přesný konkrétní program se ale bude vždy rodit v daný den. „Situace v zemi se mění ze dne na den, takže my musíme být připravení a také reagovat operativně v závislosti na aktuálním dění. Takže platí, že budeme následující dva týdny trénovat mimo vnitřní prostory, rámcovou představu máme, ale konkrétní detaily budou určeny vždy v den daného tréninku,“ prozrazuje trenér.

Hokejisté sice nejsou z cukru, nicméně aktuální předpověď počasí jim do karet moc nehraje. „I s tímhle se musíme popasovat. Naštěstí v okolí arény jsme našli několik míst, která jsou alespoň částečně krytá, takže i když budeme venku, alespoň zůstaneme uchráněni před deštěm.“ Pondělní trénink tak vítkovičtí hokejisté absolvovali na parkovišti a na schodech pod přístavbou hotelu Puls.

10HC Energie Karlovy Vary15602720
12HC VÍTKOVICE RIDERA13420716