Trenéři Petr a Trnka končí. Mužstvo dočasně povede Mojmír Trličík s Rostislavem Kleslou

Šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík reagoval na šestizápasovou šňůru porážek a páteční debakl 1:9 v Karlových Varech odvoláním dosavadní trenérské dvojice Jakub Petr – Pavel Trnka. A-mužstvo nyní povede dočasné duo Mojmír Trličík – Rostislav Klesla.

Debakl 1:9 v Karlových Varech, šest porážek v řadě, donutily šéfa HC VÍTKOVICE RIDERA Aleše Pavlíka k radikálnímu řezu v A-mužstvu už před koncem tohoto víkendu. Konkrétně k odvolání dosavadní trenérské dvojice Jakub Petr – Pavel Trnka.

O tomto víkendu čeká vítkovické mužstvo ještě nedělní duel na ledě Mountfieldu HK. S ohledem na něj i na fakt, že tým zůstává v Čechách a po sobotním dopoledním tréninku v Karlových Varech zamíří do Hradce Králové, povede jej v posledním utkání před prosincovou reprezentační přestávkou dočasné trenérské duo Mojmír Trličík – Rostislav Klesla.

Další kroky, ať už v otázce trenérské složení, či další novinky a změny, oznámí klub v průběhu nejbližších dní.

Mojmír Trličík – pětapadesátiletý trenér. V posledních sezonách vedl vítkovickou juniorku, ale má bohaté zkušenosti i z Extraligy. V letech 2010 – 2012 vedl A-mužstvo Vítkovic a především v sezoně 2010/2011 se vyznamenal, když s podceňovaným mužstvem došel až do finále Extraligy. Kromě toho na střídačce Vítkovic, v pozici asistenta, byl u stříbra 2002 a bronzu 2001. V české nejvyšší soutěži vedl také, Kometu Brno, krátce Pardubice, ve slovenské Extralize trénoval Liptovský Mikuláš. Má i řadu mezinárodních zkušeností, u dospělých patří k jeho největším úspěchům bronzová medaile z olympiády 2006 v Turíně, kde rovněž asistoval Aloisi Hadamczikovi. Mojmír Trličík je ale také zkušeným a úspěšným trenérem mládeže. Na svém kontě má bronzovou medaili z MS do 20 let v roce 2005. Vítkovickou mládež vedl řadu let od nejnižších kategorií až po juniory. V letošní sezoně je šéftrenérem Akademie Českého hokeje HC VÍTKOVICE RIDERA. Jako hráč působil především v mateřských Vítkovicích, později například v Karviné, Frýdku-Místku či v Porubě. Hrál na postu útočníka, má na kontě stříbrnou medaili s Vítkovicemi ze sezony 1982/1983.

Rostislav Klesla – sedmatřicetiletý rodák z Nového Jičína. Poslední dvě sezony působí v A-týmu HC VÍTKOVICE RIDERA jako asistent trenéra pro rozvoj hráčů. Někdejší čtvrtý hráč Draftu NHL z roku 2000 začínal s hokejem v Novém Jičíně, v mládeži hrál určitou dobu v Opavě, ale pak se okamžitě vydal do zámoří. Na kontě má téměř 700 startů v NHL. Má bronzovou medaili z finské nejvyšší soutěže. Po návratu ze zahraničí působil dvě sezony v Třinci, se kterým se stal vicemistrem Extraligy. Je mistrem světa do 20 let z roku 2001. Po ukončení hráčské kariéry se přesunul do Vítkovic do pozice takzvaného Development Coache, tedy asistenta trenéra, jenž má na starosti rozvoj mladých hráčů.

13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613