Trenér Miloš Holaň o absenci kapitána Romana Poláka i o změnách v kádru

V pátek hrají hokejisté Vítkovic doma a čeká je revanš úterního utkání s Litvínovem, které navzdory vedení 2:0 nedotáhli do vítězného konce. V odvetném utkání s chemiky bude modro-bílým chybět kapitán Roman Polák, který utrpěl zranění právě v úterý v Litvínově. Jak dlouho bude muset být na marodce a co si Ostravané slibují od nového centra Davida Stacha z Plzně i další aktuální informace z kabiny prozradil hlavní trenér Miloš Holaň.

Utkání v Litvínově nedohrál obránce a kapitán Roman Polák. Víte už jak na tom je?

Není to pro nás dobrá zpráva, ale Roman bude mimo hru minimálně tři až čtyři týdny. Minimálně. Ještě během čtvrtka jde na vyšetření na magnetické rezonanci, tak se modlíme, aby to nebylo ještě něco vážnějšího.

Jaký problém konkrétně má?

Z prvního vyšetření z ultrazvuku víme, že se jedná o zranění v oblasti třísla. Jenže jde o Romana Poláka, který má na sobě velký objem svalový, takže náš doktor se přes to nemohl k postiženému místu až tak dobře dostat pod ty svaly. Proto jsme raději zvolili variantu, kdy jsme ještě zařídili magnetickou rezonanci a výsledky budeme znát ve čtvrtek odpoledne, večer.

Absence kapitána a nejzkušenějšího hráče, který vzbuzuje respekt u největších hvězd soupeře bude hodně znatelná, souhlasíte?

Je to obrovská ztráta. Je to hráč, který je nasazován na nejlepší pětky soupeřů, na oslabení. Osobnost v kabině. Takže bude chybět v mnoha aspektech. Ale tak taková už je situace a musí se o to porvat další hráči v kabině. My s tím už nic neuděláme. Je to smůla.

Moment, kdy došlo k Polákovu zranění byl hodně rozebírán: sudí nepřerušili hru, následoval využitý brejk Litvínova, ze kterého se soupeř odrazil k obratu v utkání…

Jestli to hráč chtěl, nebo nechtěl, to těžko posoudím. V každém případě se jednalo o moment, kdy se možná celý zápas zlomil. Neodpískaný faul a z toho Litvínov z brejku dal gól na jedna dva. Ale mě tam spíše, když se na to díváme teď s odstupem, mrzí ztráta klíčového hráče.

Tento týden se nese v duchu zápasů s Litvínovem, v úterý jste padli na jejich ledě, nyní je míček na vaší straně, v pátek vás čeká odveta v Ostravě.

Ten zápas už samozřejmě nevrátíme. Za stavu 2:0 jsme ho už měli prakticky vyhraný, měli jsme ale spoustu šancí, které jsme neproměnili a ten zápas jsme si pak prohráli sami. Mě možná těší, že z mnoha stran slyšíme, že se hra zlepšila a že hrajeme dobře, ale já bych byl radši, kdyby nám přibývaly body. Takže chlácholit se, že hrajeme dobře, ale na bodovém kontě to vidět není, to ztrácí význam. Možná to potěší, ale my potřebujeme body, a to znamená uspět v domácím prostředí.

Ve čtvrtek už s vámi poprvé trénoval nový útočník David Stach, který přišel do týmu výměnou za Martina Dočekala z Plzně. Co o něm víte a co od něj očekáváte?

David Stach už připravený do zápasu bude. Bereme ho vyloženě jako centra, kde nás dosud tlačila bota. Možnosti na tuto pozici byly strašně omezené, tato varianta se naskytla, takže jsme ji využili. Tím ale nechci Davida nijak shazovat. Doufáme, že se mu u nás povede restart. Je to už zkušený hráč, osmadvacet let. Dostane hodně prostoru, dostane i příležitost na přesilovce nás přesvědčit. Je to kluk, který tady možná bude bojovat o smlouvu na příští rok. Takže motivace má dost a dost. Já věřím, že nám pomůže.

Dají se ještě čekat nějaké další změny v sestavě?

Dosud nás tlačila bota na centru, ale já neříkám, že to je vše. Je to určitý tlak na sestavu, aby byla konkurence. Teď jsme zase udělali změny v sestavě a shodou okolností z ní vypadl další centr. Chceme, aby byl tlak na hráče, i třeba na pozici středního útočníka, protože my ty výsledky zkrátka potřebujeme.