Trenér a GM Jakub Petr hodnotí první čtvrtinu extraligy

Dohrávkou s Plzní uzavřely Vítkovice první čtvrtinu základní části Tipsport Extraligy. Trenér a generální manažer ostravského mužstva Jakub Petr po utkání zhodnotil tuto část soutěže, po které jsou modro-bílí čtyři body od šestého místa.

Vítkovické mužstvo vítězstvím nad Plzní poskočilo zpět do desítky, čímž uzavřelo první čtvrtinu základní části letošní extraligové sezony. Trenér a generální manažer Jakub Petr po dohrávce zhodnotil první část soutěže: „Jak jsem slíbil po nedělním zápase, první čtvrtinu zhodnotím po dohrávce s Plzní. Bilance vítězství / porážky je sedm – šest. Posunuli jsme se do desítky, na dostřel vyšším pozicím. Body v této skupině jsou opravdu vyrovnané. První čtvrtina byla zvláštní z toho pohledu, že jsme bohužel ze zištných důvodů nemohli navázat na hru z přípravy.“

Hned na úvod se rozpadly herní vazby

V podstatě od třetí třetiny prvního extraligového kola trenérům Vítkovic práci komplikují zranění klíčových hráčů. Tudíž také vinou tohoto faktu nemohla být první čtvrtina výkonnostně ani výsledkově zcela ideální. „Já to zase budu omílat. Jsou to rozbité vazby několika formací a přesilovka, tím, že nám postupně vypadli útočníci. Když jsme si pak říkali, že se to alespoň netýká obránců, tak nám vypadli beci Baranka se Slobdou. To jsou potom věci, které hru hodně ovlivňují. Samozřejmě od toho jsme tady my trenéři, abychom byli schopní na to reagovat,“ rozebral situaci Petr.

Největší slabinou byla zatím koncovka

Velkým problémem, navzdory zranění, byla ovšem z vítkovického pohledu žalostná produktivita. Ostravané mají na svém kontě společně s posledními Karlovými Vary nejméně vstřelených branek. „To je sportovní problém, ve kterém se budu rovněž opakovat. Snad s výjimkou utkání ve Zlíně, kde jsme, když si to vybavím zpětně, už nestíhali fyzicky vinou náročného a nabitého programu, tak nebylo jediné prohrané utkání, ve kterém bychom vinou špatné koncovky neztratili zbytečně body. To je náš zásadní problém a já už jsem vyslovil přání do další čtvrtiny, aby se kabina co nejrychleji uzdravila, a můžeme se vrátit do toho složení, které jsme měli v přípravě,“ podotkl Petr.

Pozitivem jsou výkony debutantů

Ať to ovšem fanoušci vnímají, či nikoli, velice zásadní a podstatnou věcí z vítkovického pohledu je hra mladých hráčů. Ostravané právě vinou marodky jen během první čtvrtiny vypustili do nejvyšší české soutěže hned čtyři úplné nováčky a dost podstatné role přesunuli na další mladé hráče, kteří v minulých dvou ročnících nakoukli do extraligy jen sporadicky. „Do sestavy se dostali hráči, se kterými se počítalo spíše do širšího kádru. Pro ně je to obrovská zkušenost a musím říct, že ani jeden z nich nezklamal,“ pochválil mladé svěřence kouč.

Lidé čekají od „nových Vítkovic“ okamžité úspěchy

Příznivci modro-bílých barev logicky nejsou příliš spokojení s tím, že tým aktuálně více, než o přední příčky bojuje na hraně osmičky až desítky. „Je jasné, že fanoušci čekají vítězství a čekají nové Vítkovice. Jak to tak všude poslouchám, tak mám dojem, že každý čeká, že budeme hrát na špici. Jenže my jsme jasně říkali, že to se asi ještě dít nebude. Ale když se podíváte na to mužstvo – jsou tam hráči ročníků 95, 96. 97. Za první čtvrtinu jsme zaznamenali hned několik extraligových premiér. Takže z trenérského a trenérsko-výchovného pohledu mám velkou radost. To si ale můžeme říct my trenéři. Logicky fanoušky zajímají body a vítězství. Pokud se nepletu, jsme devátí, před námi je další výzva – uzdravit se a poprat se s tím v té další čtvrtině lépe,“ uzavřel trenér a GM Vítkovic.