Trejd mezi Vítkovicemi a Plzní: Patrik Zdráhal za Miroslava Indráka

Výměna mezi Vítkovicemi a Plzní. Ostravu opouští formou hostování do konce sezony útočník Patrik Zdráhal, ze západu Čech za něj náhradou přichází forvard Miroslav Indrák.

Začátek roku 2020 přináší změnu v kádru HC VÍTKOVICE RIDERA. V rámci společné výměny s HC Škoda Plzeň odchází z Ostravy útočník Patrik Zdráhal náhradou za forvarda Miroslava Indráka. Čtyřiadvacetiletí hokejisté odcházejí do nových působišť na hostování do konce sezony.

„Odchod odchovance klubu je vždy citlivé téma, jenže v naší současné situaci, kdy bojujeme o záchranu, si nemůžeme dovolit přihlížet až tolik k tomuto faktu. Rozhodující je aktuální sportovní prospěšnost týmu. Patrik Zdráhal je výborný hokejista, v minulé sezoně reprezentoval, bohužel v poslední době nebyl v herní pohodě. Proto jsme se domluvili výměně s Plzní formou hostování do konce sezony. Náhradou za Patrika přichází Miroslav Indrák, od kterého si slibujeme, že bude v našem současném boji o záchranu týmu prospěšnější,“ říká k výměně hlavní trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

Čtyřiadvacetiletý Patrik Zdráhal je odchovancem vítkovického hokeje. V této sezoně odehrál 23 zápasů, ve kterých posbíral 13 bodů za 4 góly a 9 asistencí, ovšem v posledních týdnech se mu, co do produktivity, až tolik nedařilo, v posledních 10 zápasech nasbíral jen 3 kanadské body.

Miroslav Indrák je odchovancem Plzně, rovněž narozený v roce 1995. V této sezoně odehrál 19 zápasů, vstřelil 3 góly, na 3 přihrál. V posledním zápase roku 2019 vstřelil proti Mladé Boleslavi gól. Na svém kontě má reprezentační starty jak v mládežnických výběrech, tak také v seniorské reprezentaci. K jeho dosavadním největším úspěchům patří bronz s Plzní z roku 2016.

12HC KOMETA BRNO11231513