Tomáš Guman je odhodlaný za Vítkovice odevzdat maximum

Tomáš Guman se ve vítkovickém dresu představil i v základní části, kdy zaskakoval při marodce Vítkovic. První utkání odehrál právě v Olomouci a dvěma góly tehdy přispěl k výhře. Nyní se po konci prvoligové Poruby opět připojil k týmu a svou univerzálností se trenérům odvděčuje za extraligovou šanci. Guman začal utkání ve čtvrté formaci, ale po odstoupení Lakatoše zaujal právě jeho místo v první formaci a v elitním přesilovkovém komandu.

Tomáši, co podle tebe rozhodlo o tom, že jste dnešní utkání nezvládli?

Těžko říct. Určitě nám utekl začátek, kde jsme rychle prohrávali, což byla chyba. Pak už to bylo těžké dohánět. Nevím, co k tomu říct. Utekl nám začátek a pak už jsme to nedokázali dohnat.

V čem vám dělala Olomouc největší problémy?

Tak na začátku po nás šli. Připadalo mi, že jsme se trochu zalekli té tíhy toho zápasu, ale pak dobře bránili a nepouštěli nás do přečíslení nebo něčeho podobného. Bylo hrozně těžké se dostat do šancí, a když se nám to povedlo, nebyli jsme schopni z toho nic vytěžit.

Vítkovice teď trápí velká marodka, jak to vnímá zbytek týmu?

Já jsem přijel včera rovnou na zápas, když mi volal pan trenér Holaň, ať přijedu. Když jsem přijel, tak jsem zjistil, že někteří kluci jsou na tom špatně a i teď v zápase nám někteří vypadli. V tuhle chvíli se na to nemůžeme ohlížet a musíme jít do každého střídání naplno a kluci, kteří tam jsme, to musíme ubojovat a urvat další dvě vítězství a postoupit dál.

Zápasy jsou plné emocí, dochází k častým výměnám názorů a pošťuchování.

Tak je to play off. Nikdo nechce prohrát. Já si myslím, že to k tomu patří. Občas je to trochu za hranou, ale bez toho se to neobejde a od toho tam jsou rozhodčí, aby to trošku usměrnili ten zápas. Bez těch emocí by to nebylo play off.

Série se za stavu 1:1 přesouvá na Hanou. Co od zápasu čekáte?

Nasazení musí být stejné. Bude to těžké utkání. Když jsem vlastně hrál v sezoně za Vítkovice, tak to bylo zrovna v Olomouci a je to těžké tam hrát. Diváci jsou slyšet, je tam zima a je to nepříjemný zimák, takže bude to těžké, ale jak říkám, musíme to urvat.

Tobě to v tom utkání v Olomouci sedlo, vstřelil si dva góly. Těšíš se na další utkání? Je to i motivace pro vás kluky na hraně sestavy?

Určitě je to motivace. Já se těším. Uvidíme, jak to trenéři poskládají tu sestavu, kdo se uzdraví a kdo bude nemocný. Kde mě bude trenér chtít, tam budu hrát a odevzdám maximum a musíme to urvat.