Banner Promo

Tohle u nás ještě nebylo! Vítkovice oslavami posunuly laťku vysoko

Datum publikování:

Vrcholem výročního roku 2018 byla jednoznačně oslava 90 let založení vítkovického hokejového klubu. Současná vítkovická organizace se jen pár dní před Vánocemi prezentovala akcí, která nemá v Česku obdoby.

 

 

HC Vítkovice RideraSlova chvály ze strany fanoušků, vedení Extraligy, hráčů, kteří zažili ty největší oslavy a ceremoniály ve světě, slavnou NHL nevyjímaje. HC VÍTKOVICE RIDERA předvedl k oslavám 90. výročí svého založení při zápase se Spartou Praha (21. prosince) výbornou, nezapomenutelnou a pro mnohé také nepřekonatelnou show.

Velkolepý ceremoniál, setkání hvězd bývalých let, pocta legendě legend, retro utkání, plná hala, výborná atmosféra, vítězství. To je charakteristika oslavy 90. výročí založení vítkovického hokejového klubu. Česká hokejová scéna zažila dosud řadu velkých oslav, od stovky Sparty Praha, přes stovku českého hokeje. Každý klub i organizace pořádá logicky oslavy podle svých možností. Samotné Vítkovice před deseti lety oslavily osmdesátku důstojně, nicméně to, co si ostravský klub připravil na 90. výročí, co se mu podařilo zrealizovat, to posunulo laťku hokejových oslav v celém Česku hodně vysoko.

Vítkovice si ke své oslavě vybraly termín 21. 12. – tedy s odchylkou dvou dní téměř přesně datum, kdy se tým zakladatele, brankáře, kapitána a také trenéra Viléma Rokyty sešel k prvnímu organizovanému hokejovému tréninku (23. 12. 1928). Osud tomu chtěl, aby právě v tomto termínu přijela letos do Ostravy Sparta – nejtradičnější soupeř Vítkovic v historii.

 

Setkání osobností


 

Vše odstartovalo setkání bývalých hráčů, kteří za dobu svého působení ve Vítkovicích získali ligovou medaili, či působili v týmu pět a více sezon, či svými výkony v zahraničí se zasadili o šíření dobrého jména vítkovického hokeje na mezinárodní scéně. Nechyběli ani dlouholetí vítkovičtí funkcionáři nebo mládežničtí trenéři, kteří se zasloužili o výchovu ostravských hokejových talentů. Téměř 140 osobností dostalo pozvánku. Dorazilo symbolicky téměř 90. Ve VIP prostorách OSTRAVAR ARÉNY všechny přítomné pozdravil současný majitel HC VÍTKOVICE RIDERA a sám bývalý hráč – vicemistr z roku 1993 – Aleš Pavlík. Také zde předal ocenění Františku Černíkovi, kterému byla věnována pocta v rámci oslav. S gratulací Františku Černíkovi i samotnému klubu k výročí se připojil i ředitel Tipsport Extraligy Josef Řezníček a předal plaketu Českého hokeje. Zúčastněné osobnosti také obdržely památeční dres – repliku historicky prvních vítkovických hokejových dresů. V nich se všichni před utkáním seřadili na modrých čarách na ledě OSTRAVAR ARÉNY před zaplněnými tribunami.

 

 

Pocta Františku Černíkovi – velkolepý ceremoniál a vyvěšení dresu


 

Samotné extraligové utkání mezi Vítkovicemi a Spartou bylo posunuto o necelou čtvrthodinku. Za účasti pozvaných osobností přímo na ledě a za nadšeného aplausu téměř devítitisícovek fanoušků na tribunách se odehrál velkolepý ceremoniál k oslavě Františka Černíka – legendy legend. Průřez jeho kariérou na kostce, zdravice velkých osobností československého i světového hokeje. To vše sledoval přímo z ledové plochy někdejší výtečný útočník, pozdější dlouholetý boss vítkovického klubu a současný čestný prezident HC VÍTKOVICE RIDERA společně se svým synem Michalem a vnukem Niklasem. Zlatým hřebem velkolepého ceremoniálu bylo vyvěšení dresu Františka Černíka s číslem 9 pod strop OSTRAVAR ARÉNY – lídři současného týmu Rostislav Olesz a Jan Výtisk přivezli symbolický dres na ledovou plochu a z jejich rukou vystoupal pod střechu ostravského hokejového paláce.

 

Retro utkání a výhra nad Spartou s velkým „V“

V připomínce založení klubu v roce 1928 oblékli na celý zápas proti pražské Spartě současní hráči Vítkovic repliky historicky prvních vítkovických dresů. Černo-bílé dresy s vyšitým „V“ na prsou. A nejen tím se současný kádr připojil k oslavě výročí. Byl to především téměř bezchybný výkon, napínavý a hokej a sladká výhra 4:2 nad pražským rivalem, co podtrhlo oslavy 90. výročí a udělalo z nich opravdu nezapomenutelný zážitek.

Vítkovice svými oslavami 90 let posunuly laťku hokejových oslav v Česku hodně vysoko. Ceremoniál i ostatní věci okolo se vyrovnaly největším oslavám na světové scéně i v zámořské NHL.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Champions Hockey League
Galler Kantonalbank Arena, Rapperswill

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary247421131
11HC ŠKODA PLZEŇ247331130
12HC VÍTKOVICE RIDERA235151222
13Rytíři Kladno234341222
14BK Mladá Boleslav254221718