Tohle jsme potřebovali, oddechl si po reparátu dvougólový Lakatoš

Vítkovičtí hokejisté prakticky okamžitě po těžkém direktu v pátek od Českých Budějovic avizovali, že do Mladé Boleslavi jedou v neděli vyhrát a napravit si reputaci. Povedlo se jim to beze zbytku. Na ledě Bruslařů začali výborně a i když jejich soupeř mocně dotahoval, tři body skončily přece jen v náruči Ostravanů. Svůj podíl na tom má samozřejmě i dvougólový střelec Dominik Lakatoš, v současnosti nejproduktivnější hráč modro-bílých.

Dominiku, hned v pátek večer váš trenér Stránský hovořil o tom, že do Mladé Boleslavi pojedete odčinit kolaps ze zápasu s Budějovicemi a slíbil, že se budete fanouškům i partnerům revanšovat. Tři body na vašem kontě jsou jasným důkazem, že se to povedlo…

Dostat takový klepec a ještě k tomu doma, to bylo pro nás všechny hrozné. Do Boleslavi jsme jeli vyhrát, ne si zahrát, ale vyhrát. Chtěli jsme si napravit reputaci a to vítězství urvat. To se nám povedlo.

S ohledem na tu páteční zkušenost, měli jste v kabině po zápase v Boleslavi o to větší radost?

Bylo to perfektní. Mohli jsme odjíždět s hlavami nahoře.

Jak z ledu vypadal zápas? Velice rychle jste se ujali tříbrankového vedení.

Myslím, že jsme předvedli perfektní výkon. Bojovný, dobře z obrany. Byli jsme urputní a nechtěli dostat zbytečné góly, jako právě před tím s Budějovicemi. Sedli jsme si, že to takhle nejde. Semkli jsme se jako tým. Zvládli jsme to, což je paráda.

Začátek utkání jste měli výborný, vedli jste už po 28 vteřinách. Co stojí za takovým vstupem do zápasu, nějaké větší podrobnější rozbory trenérů?

Ani bych neřekl, že bychom trávili čas nějakým dlouhým sezením u videa navíc. Spíš to bylo jen o tom, že jsme všichni hrozně moc chtěli. O ničem jiném! Jak jsem říkal, do Boleslavi jsme přijeli vyhrát, ne si zahrát, ne hrát nějaký pěkný hokej. Chtěli jsme tři body a nic jiného nás nezajímalo.

V tom výborném začátku jsi měl prsty ty. Dát gól ve 28. vteřině, to je jistě velice pozitivní pro psychiku, nakoplo vás to hodně?

Když dáte takhle rychlý gól, vždycky vás to nakopne, všechny. Spadne z vás takové to – co bude, jak to bude. Okamžitě přetáčíte zápas na svou stranu. To se nám díky Bohu povedlo.

Boleslav ale dokázala snížit, neměli jste obavy o výsledek?

Tak už to v hokeji bývá. Já osobně jsem ale v zápase Boleslav jako takovou moc nesledoval, všímal jsem si jenom nás. A od prvního střídání jsme šli výborně. Musím říct, že to byla radost na nás koukat a být na ledě. Protože cítit, když každý na ledě chce a zároveň se snaží neudělat žádnou chybu a ono to vychází, to je pro spoluhráče paráda.

Pro tebe osobně to byl další dvougólový večer, jsi lídrem produktivity Vítkovic, co tomu říkáš?

Vždycky to ale může být lepší. To je první věc. A druhá, že mám výborné spoluhráče. To je pro mě priorita. Mám perfektního centra, křídlo, parádní beky. Sedá si to. Myslím, že hrajeme velmi dobře. Můžu být jedině rád, že mi to tam teď padá. Ale pocit je lepší, že máme super lajnu.

Hned v úterý hrajete opět na Kometě, zápasy jdou rychle po sobě, co ty na to?

Jak jdou zápasy takhle rychle po sobě, není čas na to nějak podrobně koukat. Musíte jít na led, odvést svou práci. O ničem jiném to není. Nesmíte koukat doleva, doprava a prostě hrát – a nějak to dopadne. Hlavně musíte věřit týmu.