Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Tisková zpráva APK LH po středečním zasedání

Datum publikování:

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje jednala na svém středečním zasedání především o současné situaci s ohledem na opatření a omezení spojená s koronavirovou krizí. APK LH následně vydala tiskovou zprávu. Více níže:

 

Tisková zpráva, 12. srpna 2020

Profesionální hokejová liga a fotbalová LFA našli snadno společná témata v současné situaci před starty ligových ročníků a dohodli se na uzavření memoranda o vzájemné spolupráci, které valné hromada APK LH dnešního dne odsouhlasila. Profesionální soutěže dvou nejvýznamnějších sportů nejsou jen sportovní aktivitou a zábavou, ale také významnou ekonomickou aktivitou, která do veřejných rozpočtů přispívá částkami v řádech miliard korun. Právě ekonomická stránka je jedním z hlavních témat, která obě profesionální soutěže spojuje. Ligy se dohodly na společném postupu získání podpory pro profesionální sport v důsledku proti epidemiologických opatření.

Profesionální sport stojí před třemi zásadními body, a to je: účast diváků v hledištích, karanténní opatření a jejich dopad na průběh soutěže, kompenzace za drasticky snížené počty diváků a další újmy.

Současná situace je z pohledu profesionálního sportu kritická a kluby extraligy vnímají potřebu zapojení dalších zainteresovaných do přípravy ročníku, včetně hráčů. Kluby i touto cestou vyjadřují obrovskou vděčnost stávajícím partnerům jednotlivých klubů a celé extraligy za uzavření nových smluv a obnovení stávajících. Bez možnosti naplnit podstatným způsobem kapacitu hal a generovat příjmy ze vstupného se účastnici ligy dostávají do zásadního problému na straně příjmů.  To ovšem nejsou jediné negativní dopady na rozpočty klubů v souvislosti s COVID 19.

Kluby se zabývaly na dnešní jednání valné hromady mimo jiné řešením otázky, za jakých podmínek je zodpovědné zahájit stávající ročník a věří, že s pomocí vlády a NSA, s jejímž předsedou Milanem Hniličkou jsou zástupci extraligy v kontaktu, se ročník soutěže zahájí v řádném termínu.

 Valná hromada APK LH

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >