Tisková zpráva APK LH po středečním zasedání

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje jednala na svém středečním zasedání především o současné situaci s ohledem na opatření a omezení spojená s koronavirovou krizí. APK LH následně vydala tiskovou zprávu. Více níže:

Tisková zpráva, 12. srpna 2020

Profesionální hokejová liga a fotbalová LFA našli snadno společná témata v současné situaci před starty ligových ročníků a dohodli se na uzavření memoranda o vzájemné spolupráci, které valné hromada APK LH dnešního dne odsouhlasila. Profesionální soutěže dvou nejvýznamnějších sportů nejsou jen sportovní aktivitou a zábavou, ale také významnou ekonomickou aktivitou, která do veřejných rozpočtů přispívá částkami v řádech miliard korun. Právě ekonomická stránka je jedním z hlavních témat, která obě profesionální soutěže spojuje. Ligy se dohodly na společném postupu získání podpory pro profesionální sport v důsledku proti epidemiologických opatření.

Profesionální sport stojí před třemi zásadními body, a to je: účast diváků v hledištích, karanténní opatření a jejich dopad na průběh soutěže, kompenzace za drasticky snížené počty diváků a další újmy.

Současná situace je z pohledu profesionálního sportu kritická a kluby extraligy vnímají potřebu zapojení dalších zainteresovaných do přípravy ročníku, včetně hráčů. Kluby i touto cestou vyjadřují obrovskou vděčnost stávajícím partnerům jednotlivých klubů a celé extraligy za uzavření nových smluv a obnovení stávajících. Bez možnosti naplnit podstatným způsobem kapacitu hal a generovat příjmy ze vstupného se účastnici ligy dostávají do zásadního problému na straně příjmů.  To ovšem nejsou jediné negativní dopady na rozpočty klubů v souvislosti s COVID 19.

Kluby se zabývaly na dnešní jednání valné hromady mimo jiné řešením otázky, za jakých podmínek je zodpovědné zahájit stávající ročník a věří, že s pomocí vlády a NSA, s jejímž předsedou Milanem Hniličkou jsou zástupci extraligy v kontaktu, se ročník soutěže zahájí v řádném termínu.

Valná hromada APK LH

13HC VÍTKOVICE RIDERA14520719