Tipsport Extraligu čeká před sezonou Generali Česká Cup

Oficiální tisková zpráva Českého hokeje – hokej.cz

Fanoušci i týmy naší nejvyšší hokejové soutěže se mají na co těšit. Před základní částí se odehraje nový pohár, který ponese název Generali Česká Cup. Pohár bude hrát celkem šestnáct týmů – ke čtrnácti účastníkům Tipsport extraligy se přidají dva kluby Chance ligy.

Hrát se začne ve čtyřech skupinách po čtyřech týmech 4. srpna. Finále je na programu 15. a 22. září. Zápasy se budou vysílat na České televizi a O2 TV Sport, případně na HokejkaTV.cz.

Pohár se bude pořádat i jako podpora extraligových klubů, které kvůli pandemii koronaviru přišly o vyřazovací část sezony, tedy i o značnou část příjmů. Není tak překvapením, že se zástupci extraligových klubů na jeho realizaci jednomyslně shodli.

Vítěz Generali Česká Cupu získá finanční odměnu jeden milion korun, poražený finalista 500 tisíc korun. Odměnu do poháru věnuje generální partner Tipsport extraligy ledního hokeje společnost Tipsport.

„Chtěli bychom pozvat všechny hokejové fanoušky ke sledování Generali Česká Cupu a podpoře jejich oblíbeného klubu, a to buď nejlépe přímo na stadionech, či u televizních obrazovek,“ říká Marián Zelko, marketingový ředitel Generali České pojišťovny. „Věřím, že stejně jako hráči budou po vynuceném předčasném ukončení play off natěšení, utkání bude provázet dobrá atmosféra a nasazení na ledě i v hledišti. Navzdory opatřením, která bohužel ještě mohou v srpnu trvat.“

Týmy Generali Česká Cupu

Skupina A: HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, ČEZ Motor České Budějovice, Rytíři Kladno

Skupina B: Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, HC VERVA Litvínov, HC Energie Karlovy Vary

Skupina C: HC Kometa Brno, Mountfield HK, HC Dynamo Pardubice, HC Olomouc

Skupina D: HC Oceláři Třinec, HC VÍTKOVICE RIDERA, PSG Berani Zlín, HC ZUBR Přerov

Herní systém

Základní skupiny

Všechny týmy jsou rozděleny po čtyřech do čtyř základních skupin. V ní odehrají utkání dvoukolově každý s každým. Za výhru ve skupině budou tři body, za výhru v prodloužení nebo na nájezdy získá vítěz dva body, poražený tým potom jeden bod. Délky přestávek, prodloužení a počet nájezdů jsou stejné jako v základní části TELH. Týmy, které skončí po základní skupině na 1. a 2. místě, postoupí do play off.

Play off

Play off se bude hrát formátem čtvrtfinále, semifinále a finále. V každém z těchto kol odehrají týmy dvě utkání – domácí a venkovní. Dále postupuje tým s lepším skóre. Pokud je skóre po dvou utkáních nerozhodné, hraje se po 2. utkání desetiminutové prodloužení 4 na 4. Pokud se nerozhodně ani v něm, rozhodnou o postupujícím ze série nájezdy (pět na každé straně).

Příklad vývoje sérií play off
1. zápas: HC Sparta Praha – HC Olomouc 4:0, 2. zápas HC Olomouc – HC Sparta Praha 3:0.

Konečné skóre 4:3 pro HC Sparta Praha – postupuje HC Sparta Praha

x

1. zápas: HC Sparta Praha – HC Olomouc 1:4, 2. zápas HC Olomouc – HC Sparta Praha 4:1.

Konečné skóre 8:2 pro HC Olomouc – postupuje HC Olomouc

x

1. zápas: HC Sparta Praha – HC Olomouc 2:1, 2. zápas HC Olomouc – HC Sparta Praha 3:2.

Konečné skóre 4:4, hraje se prodloužení, případně nájezdy, kde se rozhodne o postupujícím.

Rozpis utkání Generali Česká Cupu

Hrát se bude v termínech mezi 4. srpnem a 22. zářím. Přesné termíny utkání budou zveřejněny co nejdříve v návaznosti na zařazení do vysílání na České televizi a O2 TV. Změny termínů jsou vyhrazeny.

1. kolo Generali Česká Cupu – 4. srpna
HC Sparta Praha – ČEZ Motor České Budějovice