Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Tipsport Extraliga bude v sezoně 2020/2021 nesestupová, rozhodl výkonný výbor

Datum publikování:

Výkonný výbor Českého hokeje na svém pátečním jednání definitivně rozhodl hracím systému Tipsport Extraligy pro sezonu 2020/2021. Česká nejvyšší soutěž bude takzvaně uzavřena shora, tedy nikdo z ní nesestoupí, naopak ale zdola otevřená bude, vítěz Chance ligy rozšíří soutěž pro sezonu 2021/2022 na 15 účastníků.

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje si na konci května odhlasovala plán, který doporučila Výkonnému výboru Českého hokeje k projednání změny herního systému Tipsport Extraligy. Výkonný výbor se nakonec přiklonil k jinému modelu, který definitivně také přijal jako konečný.

APK původně navrhovala návrat k baráži posledního týmu Extraligy s vítězem první ligy. Posledního v nejvyšší soutěži měl po základní části určit systém úrovňového play down, vítěze Chance ligy pak play off. Výkonný výbor Českého hokeje na svém pátečním zasedání oproti tomu přijal a definitivně schválil model, při kterém je Tipsport Extraliga v nadcházejícím soutěžním ročníku 2020/2021 nesestupová, ale zároveň otevřená vítězi první ligy.

V praxi to znamená, že soutěž je takzvaně shora uzavřená – poslední celek Tipsport Extraligu neopustí, ale na druhé straně je otevřená zdola – vítěz play off Chance ligy rozšíří po sezoně 2020/2021 na 15 účastníků.

„Český hokej tak rozhodl s ohledem na ekonomickou nejistotu v době koronaviru. Kvůli možné druhé vlně pandemie není jisté, zda se vše odehraje podle plánu. Hrozí například, že by některé týmy mohly jít do karantény,“ píše se v tiskové zprávě na serveru Českého hokeje hokej.cz. Pro web nový model komentoval prezident Českého hokeje Tomáš Král: „Nejsem zastáncem těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů.“

Přijatý model je ovšem jen přechodným. Další ročník Tipsport Extraligy, tedy sezonu 2021/2022 bude po rozšíření o vítěze Chance ligy hrát 15 týmů. Sezona 2021/2022 už ale sestupová bude. Patnáctý tým po základní části sestoupí přímo. Celky na 11. až 14. místě mezi sebou sehrají play down. Poražený ze systému play down půjde do baráže proti vítězi Chance ligy. Systém play down se bude hrát podle modelu navrženého APK LH.

Od sezony 2022/2023 se nejvyšší soutěž bude hrát opět ve 14 účastnících.

Pro variantu navrhovanou APK LH hlasovali na výkonném výboru dle zprávy z webu hokej.cz 3 členové VV, 2 se zdrželi hlasování a 6 členů VV bylo proti. Pro návrh jednoletého zrušení sestupu hlasovalo následně všech 11 členů výkonného výboru.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >