Banner Promo

Těším se na novou sezonu ve Vítkovicích, hlásí Dominik Lakatoš

Datum publikování:

Na ledě makal naplno, když z něj slezl, bylo znát, že pohyb v nové výstroji mu zatím není úplně nejpříjemnější. Kapitán Vítkovic Dominik Lakatoš se stal po prvním oficiálním tréninku týmu kořistí novinářů, odpovídal na otázky ohledně mužstva, přípravy na ledě i letních spekulací.

 

Dominiku, tak jak moc bolel první trénink?

Bolí to dost (pousměje se). Zkoušíme nové věci a je to náročné, ale k tomu to patří. Tréninky nás baví, všichni jsme se na to těšili. Jsme tady a musíme si to, nebo minimálně já si to musím ten týden dva protrpět a pak už to budeme směřovat na tu ligu.

 

Mužstvo se obměnilo, co ty říkáš na jeho současnou podobu?

Každý rok někdo odejde, někdo nový přijde. Kostra tady zůstala. Já věřím, že všichni noví kluci, kteří tady přišli, budou velkými posilami pro nás a dokážou nám pomoci. A budeme se prát o ty nejvyšší příčky.

 

Ty jsi o nějaké změně uvažoval? Médii probleskla spekulace, že bys mohl z Vítkovic odejít…

Já jsem smlouvu měl, takže jestli zůstávám, nezůstávám? Já jsem věděl, že tady zůstávám a že tady chci být. Já už jsem řekl, že by se mi těžko někde cestovalo. Já jsem si tady zvykl, máme to tady rádi a je nám tady dobře.

 

Zahraničí tě nějak nelákalo?

Tak lákalo, nelákalo… Každého hráče láká zkusit si ještě nějakou jinou ligu. Ale já pořád mám smlouvu tu a těším se navou sezonu ve Vítkovicích.

 

Hovořilo se prý dokonce o KHL, jak by ses k této věci stavěl? Je to uzavřená kapitola?

Nikdy nevíte, co přijde, nikdy nevíte, jaká situace v budoucnu nastane. Já si nikdy nezavírám dveře někam, nepatřím k těm, kteří by řekli „Tam nikdy v životě nepůjdu.“ Ale situace je jaká je. Pro nás tam teď není místo a ani se tam neženeme.

 

Připravujete se na novou sezonu po té loňské, kdy jste dosáhli vysoko a měli jste na to být ještě výše, takže jak přemýšlíš nad tou nadcházející?

Každou sezonu přicházejí nové výzvy. Každý mančaft chce hrát co nejvíce nahoře to půjde. Nejen my tady, ale i ostatní. Takže pro nás je to teď o tom se co nejlépe na sezonu připravit. V září to pak vypukne a my musíme, stejně jako loni, jít zápas od zápasu a uvidíme, co z toho na konci sezony bude. Ale myslím, že složení týmu je velice kvalitní. Udělal se tady kus práce. Myslím, že můžeme atakovat stejné pozice.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761