Ten je pro tebe! Lakatoš věnuje hattrick synovi, ten byl poprvé na hokeji

Nejlepší vítkovický střelec minulé sezony pokračuje po návratu z Finska v kanonádě. Olomouc dnes na domácím ledě sestřelil třemi góly a co víc, všechny tři branky zvládl nasázet ve druhé třetině. Přesto krotí optimismus a ví, že před Vítkovicemi je ještě dlouhá cesta.

Dominiku, co bys řekl k dnešnímu utkání?

Začal bych asi tím, že máme tři body. To je pro nás nejdůležitější věc, kterou teď potřebujeme. Sbírat body a vyhrávat zápasy hlavně doma. Asi to nebyl moc atraktivní hokej, alespoň já jsem to tak necítil. První třetina z naší strany stoprocentně ne. Nebylo to dobré, chtěli jsme hrát trošku jinak. Druhá třetina byla podle mě stejná, jen jsme dali góly. Třetí třetinu už jsme dobře bránili a už jsme si to pohlídali. Dostali jsme tam ale bohužel gól, když to Olomouc parádně sehrála. Ale pohlídali jsme si to a vyhráli jsme.

Vítkovice tě přivedly jako střelce a posilu útoku, jak moc jsi rád, že to vychází?

Radost je velká! Pokaždé, když dáte hattrick, tak je to super. Samozřejmě nějaké instrukce, co se ode mě očekává nebo neočekává, jak bychom si to představovali jak ze strany trenérů, tak moji, jsme si řekli. Minulý rok jsem se prostě snažil střílet, dostával jsem perfektní nahrávky, což se dneska potvrdilo. Dostal jsem super nahrávky, dvakrát do toho prostě plácnul a spadlo to tam, potřetí se štěstím taky.

Chtěl bys někomu ten hattrick věnovat?
Pro mě je to dneska jednoznačné, já jsem dlouho nebyl se svou rodinou, neviděl jsem strašně dlouho syna a ženu, kteří přijeli včera, takže jsem se před zápasem ani moc nevyspal. Bylo mi to jedno, jak se budu cítit, protože jsem si říkal, že ten zápas prostě musím nějakým způsobem hrát, protože tady bude malý. I když z toho ještě nemá rozum, tak prostě pro ten svůj pocit, že jsem mohl dát gól, dokonce i tři, takže to je pro ně.

Tak to byla pro syna povedená premiéra, nemyslíš?

Byla, doufám, že mu to za pár let ukážu a že bude z toho mít radost.

Nebude teď muset chodit na každý zápas, aby se tě držela střelecká forma?

To ne, ještě je pořád malý a hraje se dost pozdě. Myslím si, že tady ani nebyli do konce, že museli po druhé třetině odjet domů, aby se najedl a šel spát.

Takže bylo potřeba hattrick stihnout včas, aby stihl koupání?

Musel jsem to stihnout do druhé třetiny, aby to viděli. (směje se)

Cítil si, že by to dnes mohlo vyjít? Že tě rodina nějak nadopovala?

Popravdě když jsem šel na rozbruslení, tak jsem to moc necítil, ani v první třetině. V tom je ten hokej někdy tak krásný, že prostě třikrát plácnete do puku a dáte tři góly. O tom to celé je, musíte si věřit, věřit tomu co děláte, co trénujete, spoluhráčům. To se nám dnes zúročilo. To, že jsem dal tři góly, je super, ale je to práce všech borců, co byli se mnou na ledě.

Dnes nastoupila také nová posila Tobias Lindberg. Co na něj říkáš?

Ten zápas, co dneska odehrál, si myslím, že odehrál dobře. Dobře bruslí, co jsme se bavili, tak je do kabiny fajn kluk, na ledě je šikovný. Má nějaký věk, odehrál toho už spoustu, takže já si myslím, že pro nás jedině dobře, že ho tady máme.

Dnes se po delší době prosadil také Roberts Bukarts a bylo vidět, že se mu hodně ulevilo.

Každý útočník se snaží o to dávat góly. Samozřejmě jsem věděl, že Buky nedal dlouho gól, ale věděl jsem, že góly bude dávat. To, že se někomu gólově nedaří, neznamená, že to tak bude celou sezonu. Dneska nám ukázal, že je perfektní střelec.