Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Takové vítězství se počítá možná i více, míní Jan Štencel

Datum publikování:

V úterním zápase v Přerově nesl na dresu kapitánské céčko. Ve čtvrtek jej Jan Štencel opět vrátil Lukáši Krenželokovi a na domácím ledě pomáhal nahrávkou na jediný gól utkání zlomit odpor Hanáků. Vítkovice vyhrály 1:0 a pětadvacetiletý zadák s číslem 77 sice přiznal, že výkon nebyl z nejlepších, ale o to více jej úspěch těšil.

 Druhé vítězství nad Přerovem v tomto týdnu jistě berete, že ano?

Samozřejmě. Bylo to těžké utkání. Věděli jsme, že Přerov po té domácí porážce přijede k nám nabuzen a nebude chtít předvést stejný výkon. To se potvrdilo. Nám se utkání nevyvíjelo úplně podle představ. Chtěli jsme dát rychlé góly, ať musí soupeř otevřít hru, což se nám nepodařilo. Puky nám skákaly, výkon nebyl ideální. Na druhé straně vyhráli jsme 1:0, Ďolík předvedl výborný výkon, udržel čisté konto, zavřel kasu. Takové vítězství se počítá a možná více, než výhra vyšším rozdílem.

 

V čem byl ten rozdíl, že jste v úterý rozstříleli Přerov a dva dny na to jste s nimi přetahovali a rozhodl jediný gól?

Může se nějakým stylem projevovat i únava, přece jen jsme pořád v přípravě a náročných tréninků je dost. Může to mít vliv. Ale ty zápasy jsou obecně těžké. Přerov přijel opravdu dobře připraven a naladěn. Dobře bruslili. My jsme se s tím srovnali, ale nemohli jsme dát gól. Kdybychom dali jeden, dva góly, myslím, že bychom se s tím popasovali lépe. Ale budu se opakovat. Vítězství jedna nula je pro nás hodně cenné.

 

Přerov vyrukoval s brněnským Ondřejem Kacetlem v bráně, nezaskočil vás tento tah?

Já jsem si ani nevšiml (smích). Ne, tak samozřejmě ty vazby mezi kluby fungují, podobné výpůjčky a hostování jsou běžné. Myslím, že zachytal parádně, hodně toho kryl, nic z něj nevypadávalo, takže pro nás to bylo o to těžší. Chytal jistě a Přerovu určitě dodal klid. Chytal výborně.

 

Máte před sebou poslední třetinu základní skupiny Generali Česká Cupu. Doma vyzvete v úterý Zlín, ve čtvrtek jedete do Třince, na oba týmy přitom ztrácíte tři body. S čím a jak do zbývajících zápasů jít, aby se vám podařilo postoupit do vyřazovací fáze?

Víceméně hrát naši hru. Tady je to postaveno na tom, že budeme brusliví, že budeme soupeře přebruslovat a do hry dostaneme naši chytrost. Já věřím, že v těch dalších zápasech si ten náš systém a naše hra ještě více sednou a věřím, že hlavně doma se nám podaří porazit velmi dobře hrající Zlín. Tím uděláme ty důležité tři body a pak se pojedeme porvat o výhru do Třince a věřím, že minimálně druhé místo uděláme.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >