Také vítkovický hokej smutní. Zemřel dlouholetý mecenáš Aleš Buksa

Foto: Deník / Pavel Sonnek

Ve věku nedožitých 75 let zemřel ve čtvrtek 4. června po dlouhé a těžké nemoci podnikatel a dlouholetý sponzor a mecenáš vítkovického hokeje Aleš Buksa. Odešel v kruhu rodinném a také za přítomnosti pouze jeho nejbližších se uskuteční i rozloučení s tímto výjimečným člověkem, který měl i vítkovické modro-bílé srdce.

Podnikatel Aleš Buksa byl výjimečným člověkem. Čtvrt století významně podporoval vítkovický hokej a klub i díky jeho pomoci dokázal přečkat některá těžká až krizová období. O to více zpráva o odchodu Aleše Buksy zasáhla i celou hokejovou rodinu, protože do ní bez diskuzí patřil.

Aleš Buksa se narodil 30. října 1945 v Ostravě a mezi řadu jeho zálib patřil i lední hokej, který nejprve v mládí hrál aktivně a poté se stal součástí vítkovického hokejového klubu jako jeho velký podporovatel a zároveň mecenáš. V posledním roce ale bojoval s těžkou a vážnou chorobou, které nakonec ve čtvrtek 4. června 2020 v kruhu rodiny podlehl.

Rodina Aleše Buksy se rozhodla zveřejnit informace o jeho odchodu až nyní. Celý hokejový klub HC VÍTKOVICE RIDERA vyjadřuje pozůstalým v čele s manželkou Zdenkou nejupřímnější soustrast. „Aleš byl výjimečný člověk a nedal dopustit na vítkovický hokej. Vítkovicím patřilo jeho srdce, podporoval je přes dvacet let, pravidelně chodil na zápasy a v období, kdy už nemohl sám docházet na utkání, se aktivně neustále zajímal, jak to s klubem vypadá a jak tým zvládá těžký boj o záchranu,“ prozradila manželka Aleše Buksy, paní Zdenka Buksová.

Zpráva o smrti Aleše Buksy zasáhla celý vítkovický klub, šéfa HC VÍTKOVICE RIDERA Aleše Pavlíka ale konkrétně ještě více, vzhledem k jejich osobnímu, téměř rodinnému vztahu. „Odchodem Aleše Buksy jsem ztratil velice blízkého přítele, rodinného přítele. Posledních deset let se naše rodiny velice intenzivně přátelily, pravidelně stýkaly. Aleš Buksa byl pro mne mentorem, rádcem, a vzhledem k tomu, že jsem v brzkém věku přišel o svého tatínka, jsem jej bral i jako svého otce. Jeho odchod mě velice bolestně zasáhl, stejně jako celou mou rodinu. Má nejupřímnější soustrast i takto veřejně míří především paní Zdence Buksové a rodině Aleše Buksy. Byl to skvělý, výjimečný člověk, plný energie a dobré nálady a bude nám všem hodně chybět,“ zmínil Aleš Pavlík.

Poslední rozloučení s Alešem Buksou se uskuteční striktně v kruhu nejužší rodiny. Veřejnost může vyjádřit svou soustrast a na dálku se s Alešem Buksou rozloučit prostřednictvím kondolenční knihy v Hospodě pod Borovou v Malenovicích, a to od pátku 12. června.