Také junioři pracují individuálně v plné tréninkové zátěži

Individuální příprava hráčů probíhá i u týmu juniorů Vítkovic. Svěřenci trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka nabírají kondici doma, na dálku se motivují a podporují pomocí videí.

Individuální přípravou procházejí všechny týmy HC VÍTKOVICE RIDERA a junioři v tomto směru nejsou žádnou výjimkou. Svěřenci trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka rovněž v domácích podmínkách nabírají zatím samostatně kondici a síly před startem společných tréninků.

„Nám se sezona v březnu blížila ke svému konci, takže tak jako tak by duben probíhal v duchu individuální přípravy, ostatně jako tomu je a mělo být u všech týmů nejen akademie, ale také žákovských družstev,“ prozrazuje Pavel Trnka, který kromě postu kouče juniorky převzal také post šéftrenéra mládežnické Akademie HC VÍTKOVICE RIDERA.

Obdobně jako u jiných vítkovických výběrů má na starosti podobu současných tréninků kondiční trenér extraligového A-mužstva. „Tréninky nám připravuje Igor Horyl, kondiční kouč áčka. Jsme s ním v úzkém pravidelném kontaktu, tréninky konzultujeme a pak přímo posíláme jednotlivým hráčům, kteří cviky absolvují doma. To se ovšem neliší od minulých let, kdy takto individuální část letní přípravy běžně probíhala,“ podotýká Trnka.

Také junioři se ale navzájem podporují na dálku, pomáhají jim k tomu sdílená videa tréninků. A tak i v současné době nouzového stavu a omezeného pohybu, především sportování ve skupinách, jsou vítkovičtí junioři neustále v kontaktu. Jejich individuální část vstoupila už do třetího týdne.

Junioři tím v tomto týdnu vstoupili do třetího mikrocyklu individuální přípravy

PODROBNÝ TRÉNINKOVÝ PLÁN TŘETÍHO TÝDNE JUNIORŮ HCVR KE STAŽENÍ ZDE

A tým