Švédský viking zavelel k obratu! Lindberg si pochvaluje dobrou atmosféru v kabině

Tobias Lindberg se dnes musel ve své formaci obejít bez potrestaného Marka Kaluse, kterého pro dnešek nahradil Vladimír Svačina. A právě po Svačinově přihrávce se Lindberg dočkal své premiérové branky ve vítkovickém dresu a zavelel k obratu proti budějovickému Motoru. Lindberg navíc nemusel zůstat jen u jedné branky.

Tobiasi, vstřelil jsi první branku ve vítkovickém dresu, jak se cítíš?

Cítím se skvěle. Vladimír Svačina si za brankou počínal skvěle a já jsem tak mohl skórovat. Vždycky je to super, když vstřelíte první branku. Máme teď dost výher v řadě, takže je v kabině dobrá atmosféra.

V 55. minutě jsi navíc mohl přidat druhou branku. Proč to nevyšlo?

Křikl jsem si na Radoslava Bondru, který to udělal dobře a našel mě. Musel jsem se rychle rozhodnout, zvolil jsem bekhend a brankář mě vychytal. Příště to vyjde!

Od doby co jsi přišel, Vítkovice vyhrály ve čtyřech zápasech v řadě. Jak je tahle série důležitá?

Tak jistě, je to hodně důležité. V kabině je opravdu dobrá atmosféra. Cítíme, že v zápasech kontrolujeme hru a vyhráváme. To je důležité k tomu, abychom měli před play off dobré postavení v tabulce. Za ty čtyři výhry jsem hrozně rád.

Dnes jste hráli proti osmému celku tabulky. Můžeš porovnat úroveň zápasu třeba se Švédskem, kde jsi naposledy působil v druholigovém Södertälje?

Jednou z prvních věcí, které jsem si všiml, je to, že se tady hraje více mužský hokej. Jsou tady větší a silnější chlapi, před brankou je těžší se prosadit. Asi bych to spíše přirovnal k Severní Americe, kde jsem působil předtím. Myslím si, že mi tento styl mi sedí více.

Jsi šestým švédským hokejistou, který v extralize zasáhl do letošní sezony. Znáš některého z krajanů? Dostal jsi od nich nějaká doporučení?

Ze Stockholmu se dobře znám s Ludwigem Blomstrandem, který hraje v Plzni. Většinu informací mám od něj. O České republice mi rekl mi samé dobré věci. Říkal mi, že Česká republika je dobrá, fanoušci jsou skvělí, i když jsou zde vládní omezení. Ludwig je dobrý hráč. Tím, že jej znám a vím, jak dobrý je, mohl jsem to porovnat se sebou. Řekl jsem si, že to pro mě bude dobrá volba. Takže jsem dostal jen dobrá doporučení.

Před pár lety jsi byl draftován Ottawou, dlouhou dobu jsi v Severní Americe působil. Asi je to velký rozdíl v porovnání s Evropou.

Určitě. Viděl jsem kus světa (směje se). V NHL jsem hrál dva týdny, mnoho let v AHL. Zažil jsem dost situací, kdy jsem byl jak dole, tak nahoře. Ale teď jsem moc rád, že jsem tady ve Vítkovicích a že si vedeme dobře.

Co chybělo k tomu, aby ses prosadil v NHL, kde jsi odehrál nakonec jen 6 zápasů?

Musíte mít štěstí na toho pravého trenéra a na správné místo. Zažil jsem pět výměn, takže na ledě i mimo něj to pro mě bylo těžké. Ale to, že jsem do NHL nakoukl, pro mě byl splněný sen a nikdy na to nezapomenu.

Budějovice dnes nastoupily ve žlutých dresech, necítil ses trochu jako doma ve Švédsku?

Trošku jsem byl tou barvou překvapen. S rodinou mluvím docela často, obzvlášť ten první týden, který jsem tady byl. Chybí mi, ale tým mě skvěle přijal, cítím jejich podporu, takže ten stesk po domově není tak velký.