Stříbro v Berlíně, a co doma? Dorost čeká víkendový Ostrava Hockey Cup!

Foto: Hockey is diversity U17 trophy

Minulý víkend bojovali o prvenství v hlavním městě Německa a jen těsně nestačili v odvetě na lotyšskou Rigu. Nyní čeká dorostence Vítkovic domácí Ostrava Hockey Cup. V něm derby proti Třinci, revanš game s Eisbärenem Berlín a konfrontace s polskou reprezentací do 18 let.

Už je tradicí, že týden po juniorském Ostrava Hockey Cupu se pod hlavičkou stejného podniku do Multifunkční haly sjedou špičkové týmy kategorie do 18 let. Dorostenecký turnaj, jehož pořadatelem a hostitelem je domácí HC VÍTKOVICE RIDERA a jehož letošní ročník je finančně podpořen městským obvodem Vítkovice.

Po sportovní stránce je to především optikou domácích Vítkovic další velký podnik měsíce srpna. Nejprve President Cup v Třinci a na něm páté místo před dvěma týdny. Minulý víkend v Berlíně na Hockey is diversity U17 trophy a z něj pěkné druhé místo a tento týden domácí turnaj.

Právě vystoupení v hlavním městě Německa bylo velice příjemné. Svěřenci trenérů Darka Stránského a Jana Vavrečky si vedli v mezinárodní konfrontaci výborně. Základní skupinu vyhráli se ziskem osmi bodů – tři výhry v základní době, k tomu dvě výhry v dodatkovém prodloužení. Ostravané byli velice produktivní, vyhráli 8:2 nad Rigou, 5:2 nad Berlínem a 4:2 s Düsseldorfem. Semifinále už ale bylo o poznání těžší, začala se projevovat zápasová nálož. Boj s Eisbärenem o finále byl napínavý. Domácí vedli 2:0, přetahovaná nakonec dospěla do remízy 4:4 a v prodloužení se radovali Vítkovičtí zásluhou Saxy. Finále svedlo dohromady Vítkovice opět s Rigou. První duel dopadl jasným vítězstvím českého celku, ale boj o trofej měl jiné parametry. Hokeja Skola Riga se ujala vedení krátce za půlkou utkání, Vítkovičtí srovnali na 1:1, to vydrželo až do prodloužení, které ale tentokrát přálo Lotyšům a Ostravané brali z Berlína, stříbro.

BLIŽŠÍ INFORMACE K TURNAJI V BERLÍNĚ

Pokud po finálové prohře zavládlo ve vítkovickém dorostu zklamání, pak je čas si vše vynahradit na domácí půdě. Od pátku do neděle budou Vítkovičtí na svém ledě bojovat se špičkovými týmy. Přijede rival z Třince, znovu se Ostravané potkají s Eisbärenem Berlín a přijede také reprezentace Polska do 18. Hrací systém je podobný, jako před týdnem v Berlíně, jen bez semifinálových střetnutí. Nejprve jednokolově každý s každým, pak boje o umístění v neděli. O bronz mezi 3. a 4. týmem a finále mezi 1. a 2.

11HC Energie Karlovy Vary17602920
13HC VÍTKOVICE RIDERA14520719