Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Stříbrnou sezonu mládeže rozšířila i 6. třída

Datum publikování:Žáci 6. třídy HC VÍTKOVICE RIDERA vybojovali na neoficiálním mistrovství republiky druhé místo a rozšířili tak stříbrnou sklizeň vítkovické mládeže v sezoně 2016/2017.

Na vicemistrovské tituly mladších dorostenců a osmáků navázali také šesťáci HC VÍTKOVICE RIDERA. Vítkovičtí žáci vybojovali na finálovém turnaji neoficiálního mistrovství republiky šestých tříd Hockey Tour 2017 v Karlových Varech druhé místo.

V kategorii šestých tříd se nehraje celorepubliková soutěž, kluby tak hrají mezi sebou pouze na regionální úrovni a bitva o mistra republiky se tak nekoná. Neoficiální alternativou k celorepublikovému mistrovství je ale už několik let soutěž Hockey Tour, do které se zapojuje většina žákovských celků z celé republiky. Finálový turnaj letošního ročníku se hrál v Karlových Varech.

Vítkovičtí žáci přijeli na finálový turnaj pod vedením trenéra Tomáše Kalandry – regulérní trenéři Luděk Krayzel a Bohumil Kacíř v té době vedli osmou třídu na oficiálním mistrovství republiky v Hradci Králové. Vítkovičtí šesťáci hladce prošli základní skupinou, ve které za sebou nechali Porubu, Hradec Králové a Plzeň. V semifinále porazili Duklu Jihlava. Bohužel ve finále nestačili na vítězný Hradec Králové a brali tak celkové druhé místo. „Vzhledem k tomu, že jsme část hráčů měli v sedmé a dokonce i v osmé třídě, nikdo nám moc nevěřil. Ale kluci se výborně semkli, po celý turnaj bojovali a i bez starších hráčů dokázali svým odhodláním úspěšně měřit síly s ostatními. Gratulace i poděkování patří všem hráčům,“ zmínil po turnaji trenér Kalandra. Sluší se také dodat, že vítkovický brankář Jakub Smolka byl vyhlášen nejlepším brankářem finálového turnaje Hockey Tour 2017.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101
2HC VÍTKOVICE RIDERA452349986
3HC Sparta Praha4424521384
4HC Oceláři Třinec4420451573
5Bílí Tygři Liberec45157101369
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >