Banner Promo

Startuje esportová ENYAQ HOCKEY LEAGUE!

Datum publikování:

Třetí ročník oficiální esportové soutěže Tipsport Extraligy – ENYAQ HOCKEY LEAGUE startuje! Trojice vítkovických gamerů JIří Hora, David Ranocha a Martin Valocký se pokusí pozvednout modro-bílý prapor mnohem výše, než tomu bylo v minulé sezoně. Ve čtvrtečním prvním kole vyzvou ostravští reprezentanti Zlín. Od 19:00 hodin.

ENYAQ HOCKEY LEAGUE je oficiální esportovou soutěží reálné Tipsport Extraligy. Patnáct extraligových klubů se prostřednictvím svých oficiálních gamerů, tedy hráčů, bude střetávat v boji o mistrovský titul. Zápasy se hrají na platformě Playstation 5 prostřednictvím oficiální hry NHL22. Každý klub reprezentují tři gameři, jeden zápas tedy čítá tři střetnutí, jejichž výsledky se společně započítávají jako výsledek jednoho soutěžního kola.

Mistrovský titul z minulé sezony obhajují Pardubice. Na opačném pólu tabulky skončily loni Vítkovice, následně došlo k obměnění kádru a doplnění o úspěšné hráče z kvalifikace prostřednictvím draftu. V letošní sezoně budou vítkovické barvy reprezentovat Jiří „horys“ Hora, David „Chupibear93“ Ranocha a Martin „RandyYs“ Valocký.

První kolo je na programu už ve čtvrtek 16. prosince. Vítkovice čeká střetnutí se Zlínem. Zdravé odhodlání a bojovnost a samozřejmě především touha jsou hlavními motory, které táhnou do boje vítkovické gamerské trio.

 

Mám šanci odčinit loňský neúspěch, ví Jiří „Horys“ Hora

Z loňské sestavy Vítkovic zůstal v týmu pro tuto sezonu jediný. Jiří „Horys“ Hora má o to větší motivaci. V minulém ročníku se modro-bílým nepodařilo vyhrát ani jeden zápas. „Horys“ věří, že v současném složení se Ostravanům může dařit.

Co pro tebe znamená účast v EHL jako taková?

Účast v EHL je pro mě výbornou příležitostí, jak změřit svoje umění a síly s těmi nejlepšími u nás. Beru to jako výzvu, u které se člověk něco přiučí a v neposlední řadě pobaví.

Jak dlouho hraješ esport a s jakými úspěchy?

Esportu na úrovni EHL se věnuji od minulé sezony, do té doby jsem bral hraní her pouze jako chvilkové odreagování a zábavu. Úspěchy proto nejsou zatím žádné, mimo NHL se žádné jiné hře nevěnuji, tak doufám, že se v budoucnu podaří nějaké úspěchy získat právě EHL.

Máš radost, že hraješ za Vítkovice a proč?

Jsem velice potěšen, že si mě Vítkovice ponechali i pro následující sezonu, hlavně proto, že se nám minulá sezona vůbec nepovedla a mám tak s novými spoluhráči šanci neúspěch odčinit.

Jaké výkony sám od sebe očekáváš?

Vzhledem k mému nasazení očekávám spoustu těžkých zápasů, ve kterých budu muset bojovat a občas zkusit překvapit. Každopádně se hodlám nastěhovat soupeřům do pásma a mačkat je jako citrón, dokud nepovolí, ale jsem si vědom síly soupeřů, a tak vím, že situace bude často opačná (pousměje se).

Co tví spoluhráči z vítkovického týmu? Jste v kontaktu, probíhají nějaké online tréninky? Kdo podle tebe bude nejsilnějším článkem týmu?

Se spoluhráči jsme v každodenním kontaktu, tréninky probíhají zatím individuálně, ale určitě je na programu se ponořit do hraní ve dvojicích, abychom se co možná nejlépe sehráli a získávali právě ve dvojkách důležité body. Kdo je nejsilnějším článkem si nedovolím říct, řekl bych, že máme výhodu, že jsme všichni vyrovnanými hráči a že se budeme velmi dobře doplňovat a podporovat.

Jak myslíš, že se bude dařit celému vítkovickému esportovému týmu v této sezoně?

Po loňském fiasku bez výhry mám tři cíle. Prvním je týmová výhra, kterou (doufám) uděláme hned ze začátku sezony a druhým cílem pak bude play off, kde se už může stát cokoliv a rádi bychom překvapili. Posledním cílem bude, abychom si sezonu s klukama užili a bavili se, protože to je přeci účelem každé hry.

 

 

David Ranocha: Jsem nadšený, že reprezentuji Vítkovice

V kvalifikaci podával výborné výkony a před draftem kolem něj kroužil předloňský mistr z Mladé Boleslavi. Gamera Davida „Chupibear93“ Ranochu však ulovily jeho Vítkovice. Brušperský rodák má obrovskou radost, že na esportovém poli může reprezentovat klub, kterému od mala v reálném hokeji patří jeho srdce.

Co pro tebe znamená účast v EHL jako taková?

Účast v EHL je pro mě první splněný cíl, který jsem si před začátkem nového ročníku dal. Dalším cílem je, abychom s klukama dokázali podávat takové výsledky, které nás dostanou do play off.

 

Jak dlouho hraješ esport a s jakými úspěchy?

Esportu se věnuji druhým rokem, ale doteď to bylo pouze ve FIFĚ, kde jsem se zúčastňoval různých turnajů, jak už online, tak i LAN akcí. Bohužel, k nějakému velkému úspěchu vždy chyběl kousek štěstíčka. Věřím ale, že v NHL to s klukama z týmu prolomíme a podaří se nám společně udělat úspěch tady.  

 

Máš radost, že hraješ za Vítkovice a proč?

Jsem nadšený, že se mi podařilo dostat zrovna do Vítkovic, protože Vítkovicím fandím již od svých dětských let, kdy mě na hokej začal brát taťka a na ledě byli hráči jako Jerofejev, Prokopjev, Moravec, Prusek a další..

 

Jaké výkony sám od sebe očekáváš?

Pevně věřím, že se mi podaří dokázat, že ve Vítkovicích a EHL nejsem náhodou a pomůžu svými výkony k důležitým bodům týmu v lize.

 

Co tví spoluhráči z vítkovického týmu? Jste v kontaktu, probíhají nějaké online tréninky? Kdo podle tebe bude nejsilnějším článkem týmu?

S klukama jsme v každodenním kontaktu, máme skupinu, kde sdílíme různé postřehy ze hry a poctivě se připravujeme na start EHL, kdy nás v prvním kole čeká derby se Zlínem, které určitě budeme chtít zvládnout vítězně. Tréninky probíhají, navíc se potkáváme ve hře i náhodně. Co se týká nejsilnějšího článku týmu, tak si myslím, že máme vyrovnanou trojici a všichni jsme na stejné úrovni, takže bych neukázal na nikoho, protože nejdůležitější je, abychom byli silní jako tým.

 

Jak myslíš, že se bude dařit celému vítkovickému esportovému týmu v této sezoně?

Vím, že loňská sezóna klukům vůbec nevyšla. Pevně věřím, že letos to bude opak a již od startu ročníku se budeme držet na příčkách zaručující play off, které je pro nás i cílem pro letošní ročník.

 

 

Martin Valocký: Snad ukážeme, že i „outsideři“ mohou vyhrát

 

Až napotřetí se mu podařilo prokousat se do EHL. Martin „RandyYs“ Valocký sbíral poslední tři roky zkušenosti a letos se přes povedenou kvalifikaci stal druhou volbou Vítkovic na draftu Enyaq Hockey League. Havířovský gamer nyní chce ukázat, co v něm je a pomoci modro-bílým ve vzestupu.

 

Co pro tebe znamená účast v EHL jako taková?

Já jsem se snažil dostat do EHL už od prvního ročníku, ale tam jsem ještě nebyl takový hráč jako jsem teď takže jsem pohořel. Druhý ročník tam už jsem se dostal do finální kvalifikace, ale tam jsem úplně pokazil poslední 3 zápasy a vlastně mi to uteklo celé EHL. Tento ročník jsem ukázal konečně co ve mě je a dva roky dřiny se vyplatily a hrát za Vítkovice je pro mě čest, protože Ostravu mám fakt kousek.

 

Jak dlouho hraješ esport a s jakými úspěchy?

Když budu mluvit přímo o esportu tak je to cca dva roky zpátky, kdy jsem šel hrát turnaj do e-motion parku v Ostravě. Tam jsem skončil druhý. Pak přišel za mnou organizátor a že by měl zájem udělat esport tým ve hře NHL. Samozřejmě jsem kývl a vlastně dva roky už hraju za E-GAME Ostravu, což jsem neskutečně rád že je můžu reprezentovat vlastně v největší české lize , a největší úspěch je pro samozřejmě EHL.

 

Máš radost, že hraješ za Vítkovice a proč?

Jak jsem už jsem zmínil výše Ostravu mám kousek, bydlím v Havířově takže tenhle klub velice dobře znám . A radost samozřejmě mám, protože reprezentovat Ostravu v nejvyšší lize je prostě pro mě asi nejvíc co jsem dokázal v esportu a snad nezklamu fanoušky Vítkovic .

 

Jaké výkony sám od sebe očekáváš?

Samozřejmě ty nejlepší. 

 

Co tví spoluhráči z vítkovického týmu? Jste v kontaktu, probíhají nějaké online tréninky? Kdo podle tebe bude nejsilnějším článkem týmu?

V kontaktu jsme. Tréninky už nějaké proběhly, hlavně si pořád říkáme taktiku jak hrát proti soupeřům, protože skoro všechny hráče z EHL známé, tak snad ukážeme že i (outsideři) mají šanci vyhrát. Nejsilnější článek týmu je tým.

 

Jak myslíš, že se bude dařit celému vítkovickému esportovému týmu v této sezoně?

Určitě všichni doufáme, že bude minimálně play off a co bude dál to už bude jen na nás.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761