Start extraligy už o víkendu? Pro nás by to bylo akorát, míní Roman Šimíček

Také ve Vítkovicích přijali zprávu o restartu Tipsport Extraligy s radostí a s úlevou. A-tým může začít trénovat v OSTRAVAR ARÉNĚ od středy. Hovoří se o tom, že zápasy by mohly přijít na program už o prvním listopadovém víkendu, což je podle sportovního ředitele modro-bílého klubu Romana Šimíčka ideální čas.

Profesionální sport v Česku dostal opět zelenou. Tuzemská vláda ohlásila v pondělí výjimku z restriktivních opatření právě pro profesionální sportovce, což znamená, že se v nejbližších dnech mohou znovu roztočit kola nejvyšší Tipsport Extraligy a hráči A-týmů se mohou vrátit i k tréninku ve vnitřních prostorách vlastních hal. Kdy konkrétně? „My už to víme, na náš led v OSTRAVAR ARÉNĚ se vrátíme ve středu – ostatně tak, jak to povoluje nařízení vlády, kdy od středy můžeme začít trénovat ve vnitřních prostorách. Využijeme toho maximálně a ve středu dopoledne vyjedeme k tréninku na led u nás,“ líčí sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Termíny zápasů a tedy přesné datum restartu Tipsport Extraligy ještě známy nejsou. Hovoří se ale čile už o prvním listopadovém víkendu. „Já myslím, že je to tak akorát i pro nás. Možná, kdyby ta pauza a to čekání bylo ještě delší, tak by na tom mohli být hráči psychicky špatně. Já myslím, že hlavně pro hráče je to dobrá zpráva, že by se mohlo o víkendu začít. Uvidíme, kdy přesně to bude, ale za nás ve Vítkovicích by to bylo tak akorát,“ míní Šimíček. Obnovený start nejvyšší hokejové soutěže také závisí na novém rozlosování a je potřeba zohlednit i fakt, že ne všechny kluby měly možnost trénovat na ledě (buď na otevřeném kluzišti v Dobříši – Sparta, Mladá Boleslav, Plzeň, Hradec Králové. Nebo v zahraničí – Vítkovice, Třinec, Pardubice, Karlovy Vary, pozn. red.) a tedy byly celé čtyři týdny bez hokejového tréninku a potřebují určitý čas na aklimatizaci na ledě.

Podmínkou pro restart profesionálních soutěží – tedy i Extraligy – je dodržení přísných hygienických opatření proti zamezení šíření koronaviru. „Kdo se trošku o sport zajímá, tak ví, že ta opatření mají být velmi přísná. Detailněji je zatím ještě úplně nevíme, takže čekáme na konkrétní informace. Samozřejmě budeme na ně reagovat. Uvidíme, jestli to bude v duchu těch předchozích, nebo ještě přísnější. V každém případě by to neměl být problém a nemělo by nám to stát v cestě,“ dodává Šimíček.