Banner Promo

Stále máme o co hrát, říká po druhém vítězství Matěj Machovský

Datum publikování:

Po svém letním příchodu z Hradce Králové na sebe Matěj Machovský v soutěžním utkání poprvé oblékl vítkovický dres. Proti hvězdami nabitém Rapperswilu ho nečekalo nic lehkého, nicméně úspěšnými zákroky deptal útočníky soupeře. Z šestatřiceti střel za svá záda pustil jen nahození obránce Baragana od modré čáry, které s největší pravděpodobností mimo jeho dosah tečoval Lukáš Kovář.

 

Matěji, dnes to byl pro tebe první ostrý soutěžní zápas ve vítkovickém dresu. Jak jej hodnotíš?

Nic lehkého. Měli jsme moc přesilovek a moc jsme nehráli s pukem, takže pro gólmana těžké, ale díky Bohu jsme to zvládli.

Jak se ti zamlouvala ta druhá třetina, ve které jste rozhodli?

Byla skvělá, kluci to odmakali, dali rychlé góly za sebou, ty pomůžou, protože pak se už hraje trošku lépe. Ve třetí třetině už jsme bránili výsledek, tam to byla trošku škoda, ale tři body jsou důležité.

Ligu mistrů máte dobře rozjetou, kam až byste se v ní chtěli dostat?

Přistupujeme k ní tak, abychom vyhráli každý zápas. Snažíme se, abychom se na to nachystali, i když to jsou kvalitní a těžcí soupeři. Další soupeři nejsou o nic lehčí, takže uvidíme, kam nás to zavede.

Máte dobře nakročeno, dokázali jste porazit jak německého mistra, tak třetí tým švýcarské ligy. Myslíte, že vám postup do další fáze Ligy mistrů vyjde?

Musíme na to navázat. Ve Finsku to nebude lehké, hrají, myslím trochu jiný hokej, než Švýcaři a Němci. Uvidíme, bude to další test a doufám, že ho zvládneme.

Jak se ti jako brankáři líbí nová pravidla v Lize mistrů?

Tak je to trochu oživení. Úplně tomu neholduju, ale když se vám povede přesilovka, tak jsou spokojení všichni. Z obranného hlediska to žádná paráda není, ale z útočného je to fajn.

Na kolik vám pomohla ta skutečnost, že jste si v přípravě osahali švýcarské soupeře?

Myslím si, že hodně. Člověk zjistí, jaká kvalita tam je. Ta liga je celá kvalitní. My jsme hráli s posledním týmem ligy a i s nimi se přetahujete o gól, i když jsme měli trošku smůly. Ta kvalita tam ale je a nemůžete nic podcenit.

K hvězdám Rapperswilu patří Roman Červenka. Měl jsi na něj nějakou speciální přípravu, nebo dával sis o to více pozor, když byl na ledě?

Červuse všichni znají, je to neskutečný hráč. Já myslím, že to je momentálně nejlepší hráč v Evropě. On je neskutečně šikovný na puku, vidí hokej tak, jako nikdo jiný, takže pokaždé když má puk, musí být gólman ve střehu na tisíc procent. Viděli jste, že jsem na chvilku ztratil puk z dohledu a hned z toho byla tyčka.

V závěru byly k vidění také emoce. Není to žádný přátelák, je to Liga mistrů, ale je vidět, že do toho od začátku šlapete jako tým?

Je to fajn, je to zpestření. Kdybychom tady hráli přáteláky po Evropě, které vás nikam neposunou…takhle máme stále o co hrát a to k tomu patří.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025