Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Sportovně-manažerský úsek klubu přichází posílit Patrik Rimmel

Datum publikování:

Foto: hc-havirov.cz

Bývalý šéf prvoligového Havířova Patrik Rimmel se vrací do Vítkovic. Jeho novou rolí v mateřském ostravském klubu bude pozice s kompetencemi ve sportovně-administrativní a manažerské sféře s názvem manažer klubu.

Ostravský rodák, jako hráč vítkovický odchovanec a se zkušenostmi z dlouholetého řízení profesionálního prvoligového klubu v Havířově Patrik Rimmel přichází posílit sportovně-administrativní a manažerský úsek HC VÍTKOVICE RIDERA.

Dosud měl na starosti administrativně-sportovní stránku dlouholetý činovník, sekretář klubu Jan Falter. Sedmašedesátiletý ostřílený matador ale po 28 letech služeb vítkovickému hokeji odchází do penze. „Honza Falter byl a je stálicí vítkovického klubu. Za těch bezmála třicet let odvedl pro Vítkovice výbornou práci, a to jak v časech dobrých, tak také krizových. Osobně i za klub mu chci velice poděkovat za loajalitu, pracovní nasazení i výdrž, se kterými u nás v klubu působil a nesmazatelně se tím zapsal do historie vítkovického hokeje. Pevně také věřím, že neodchází do důchodu úplně a že přijme nabídku pokračovat v dozorčí radě akciové společnosti HC VÍTKOVICE RIDERA,“ vysekl poklonu zkušenému hokejovému bafuňáři šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík.

Právě kompetence odcházejícího Jana Faltera převezme přicházející Patrik Rimmel a jeho působnost bude i rozšířena. „V prvé řadě chci říct, že Patrik je člověk, který má mou důvěru. Známe se od dětských let, dlouho jsme spolu hráli hokej. Je maximálně zkušený, pokud jde o sportovní stránku věci. Další jeho významnou kvalifikací pro práci v našem klubu je dlouholeté vedení prvoligového Havířova. Ví, o čem je řízení klubu, ví, jak oslovovat a jednat se sponzory. Proto jsem rád, že mou nabídku přijal a převezme manažerskou pozici v klubu se sportovně-administrativními kompetencemi, a to jak směrem dovnitř klubu, tak v této těžké době i ven ve spolupráci s Petrem Handlem při získávání nových a udržení stávajících partnerů,“ prozradil Aleš Pavlík.

Patrik Rimmel bude ve sportovním chodu klubu úzce spolupracovat se sportovním ředitelem Romanem Šimíčkem, a to jak na úrovni A-mužstva, tak také na úrovni sportovního řízení mládeže HC VÍTKOVICE RIDERA. „Já jsem rád, že budu pracovat s dlouholetým kamarádem, jakým je Patrik Rimmel. Kromě toho, že jsme společně hráli a známe se tak opravdu hodně dlouho, je to Vítkovičák, který bude pro klub odvádět maximum možného, tak jako my ostatní. Navíc dokázal pozvednout Havířov. Vím o jeho kvalitách a jsem přesvědčený, že spolupráce s ním bude fungovat,“ zmínil k příchodu svého někdejšího hráčského parťáka Roman Šimíček.

Jak už bylo zmíněno, sedmačtyřicetiletý Patrik Rimmel je ostravským rodákem, odchovancem Vítkovic. Na svém kontě má jako hráč 272 extraligových startů, dres vítkovického A-mužstva oblékal namátkou už ve stříbrné sezoně 1992/1993 a nejvyšší soutěž si zahrál v barvách Olomouce či Havířova. Dlouho působil rovněž na Slovensku, v Polsku a zkusil si i angažmá v Norsku. Souběžně s koncem hráčské kariéry v tehdy druholigovém Havířově převzal i post generálního manažera a později současně asistenta trenéra. Slezský klub přitom z manažerské pozice dokázal vytáhnout z krize a vrátit mu zpět prvoligovou příslušnost a také ji udržet. Za jeho působení se ještě nedávno trápící se Havířov stal fungující profesionální organizací.  

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >