Sportovně-manažerský úsek klubu přichází posílit Patrik Rimmel

Foto: hc-havirov.cz

Bývalý šéf prvoligového Havířova Patrik Rimmel se vrací do Vítkovic. Jeho novou rolí v mateřském ostravském klubu bude pozice s kompetencemi ve sportovně-administrativní a manažerské sféře s názvem manažer klubu.

Ostravský rodák, jako hráč vítkovický odchovanec a se zkušenostmi z dlouholetého řízení profesionálního prvoligového klubu v Havířově Patrik Rimmel přichází posílit sportovně-administrativní a manažerský úsek HC VÍTKOVICE RIDERA.

Dosud měl na starosti administrativně-sportovní stránku dlouholetý činovník, sekretář klubu Jan Falter. Sedmašedesátiletý ostřílený matador ale po 28 letech služeb vítkovickému hokeji odchází do penze. „Honza Falter byl a je stálicí vítkovického klubu. Za těch bezmála třicet let odvedl pro Vítkovice výbornou práci, a to jak v časech dobrých, tak také krizových. Osobně i za klub mu chci velice poděkovat za loajalitu, pracovní nasazení i výdrž, se kterými u nás v klubu působil a nesmazatelně se tím zapsal do historie vítkovického hokeje. Pevně také věřím, že neodchází do důchodu úplně a že přijme nabídku pokračovat v dozorčí radě akciové společnosti HC VÍTKOVICE RIDERA,“ vysekl poklonu zkušenému hokejovému bafuňáři šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík.

Právě kompetence odcházejícího Jana Faltera převezme přicházející Patrik Rimmel a jeho působnost bude i rozšířena. „V prvé řadě chci říct, že Patrik je člověk, který má mou důvěru. Známe se od dětských let, dlouho jsme spolu hráli hokej. Je maximálně zkušený, pokud jde o sportovní stránku věci. Další jeho významnou kvalifikací pro práci v našem klubu je dlouholeté vedení prvoligového Havířova. Ví, o čem je řízení klubu, ví, jak oslovovat a jednat se sponzory. Proto jsem rád, že mou nabídku přijal a převezme manažerskou pozici v klubu se sportovně-administrativními kompetencemi, a to jak směrem dovnitř klubu, tak v této těžké době i ven ve spolupráci s Petrem Handlem při získávání nových a udržení stávajících partnerů,“ prozradil Aleš Pavlík.

Patrik Rimmel bude ve sportovním chodu klubu úzce spolupracovat se sportovním ředitelem Romanem Šimíčkem, a to jak na úrovni A-mužstva, tak také na úrovni sportovního řízení mládeže HC VÍTKOVICE RIDERA. „Já jsem rád, že budu pracovat s dlouholetým kamarádem, jakým je Patrik Rimmel. Kromě toho, že jsme společně hráli a známe se tak opravdu hodně dlouho, je to Vítkovičák, který bude pro klub odvádět maximum možného, tak jako my ostatní. Navíc dokázal pozvednout Havířov. Vím o jeho kvalitách a jsem přesvědčený, že spolupráce s ním bude fungovat,“ zmínil k příchodu svého někdejšího hráčského parťáka Roman Šimíček.

Jak už bylo zmíněno, sedmačtyřicetiletý Patrik Rimmel je ostravským rodákem, odchovancem Vítkovic. Na svém kontě má jako hráč 272 extraligových startů, dres vítkovického A-mužstva oblékal namátkou už ve stříbrné sezoně 1992/1993 a nejvyšší soutěž si zahrál v barvách Olomouce či Havířova. Dlouho působil rovněž na Slovensku, v Polsku a zkusil si i angažmá v Norsku. Souběžně s koncem hráčské kariéry v tehdy druholigovém Havířově převzal i post generálního manažera a později současně asistenta trenéra. Slezský klub přitom z manažerské pozice dokázal vytáhnout z krize a vrátit mu zpět prvoligovou příslušnost a také ji udržet. Za jeho působení se ještě nedávno trápící se Havířov stal fungující profesionální organizací.

13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613