Banner Promo

Spoluhráčům patří velký dík, říká skromný hrdina Aleš Stezka

Datum publikování:

Aleš Stezka se po skvělých výkonech v reprezentačním dresu předvedl také před domácími příznivci. Čelil jedenatřiceti střelám, z nichž jen jedna si našla cestu za jeho záda, a to navíc ve chvíli, kdy po souboji na hranici brankoviště ztratil svou hokejku. I přes skvělý individuální výkon vyzdvihl především výkon celého týmu a obětavost hráčů v početních nevýhodách.

Aleši, jaký to byl zápas z pohledu gólmana?

Bylo to náročné si zase zvyknout na to tempo tady a Olomouc je nepříjemný soupeř. Hrají dobře, je to kvalitní mužstvo a nedají nic zadarmo, takže byl to těžký zápas. Jsme rádi, že jsme to po té týdenní pauze urvali a že ty tři body zůstaly doma.

Říkáš, že sis musel zvyknout na tempo, je tady rychlejší než v reprezentaci?

Myslel jsem to všeobecně, je to zase něco jiného, člověk se tomu musí přizpůsobit a najít zase takové ty parametry, které jsou celou sezonu. Ale zvládli jsme to a jsme za to fakt vděční.

Zápas byl poznamenán přesilovými hrami. Vítkovice hrály v oslabení hned šestkrát a neinkasovaly a ty jsi dostal jediný gól při hře pět na pět. Přivezl sis reprezentační formu?

Tak v první řadě beru to, že jsem rád, že jsme vyhráli, že máme ty tři body. Na konci jsme měli poslední dvě minuty oslabení pět na tři a naštěstí kluci mi pomohli a krásně jsme to tam zvládli, za to jim patří velký dík, to v první řadě. Bez spoluhráčů by to nešlo, takže já jsem za to vděčný. Jak tady, tak na reprezentaci, tam mi kluci taky hodně pomáhali. Moc jsem si to užil a byla to skvělá zkušenost. Teď jsem ale tady a snažím se teď koukat jen na zápasy, které jsou teď a tady, aby se nám dařilo. Teď po dnešním zápase máme už jen šest zápasů do konce základní části a pak už je tu play off, takže se díváme jen na tohle.

Jak hodnotíš tu práci týmu v oslabení?

Jo, já to hodnotím pozitivně. Kluci tam zblokovali nějaké střely, Laky tam zblokoval krásně střelu od beka, pak kluci si tam taky lehali a blokovali, co to šlo. Za to jim patří velký dík. Na konci jsme ukázali tu týmovost, když jsme celých těch šedesát minut tahali a na konci se projevilo to, že jsme za tím šli a dokázali to urvat.

Jak bys popsal ten Marešův gól? Vypadalo to, že ti v souboji Káňa vyrazil hokejku, je to tak?

No vlastně jsi to popsal dobře. Vjel tam, nevím, jestli to bylo po souboji, já jsem tam asi v brankovišti celý nebyl, viděl jsem to jenom na kostce, takže nedokážu říct. Stalo se. Já jsem proti němu možná taky mohl být tvrdší, ale díky Bohu jsme to zvládli. Je to takový smolný gól, já jsem přišel o hokejku a zrovna ten puk šel po zemi, bohužel. Důležité je, že jsme se z toho oklepali, protože to byl vyrovnávací gól a že jsme pak v přesilovce dokázali dát na 2:1, což byl pro nás hodně důležitý moment toho zápasu.

Doporučil bys za sebe ten souboj na video?

Popravdě ani nevím. Z té kostky jsem viděl, že jsem byl skoro půlkou těla mimo brankoviště, možná tam byl kontakt našeho beka s tím hráčem, to nevím. Určitě bych si netroufl radit našemu video trenérovi nebo trenérům na střídačce, to není moje práce. Já jim věřím a zároveň to není v mé kompetenci. Já se snažím fakt jen chytat ty puky a oni to přece jen z toho videa vidí lépe než já.

V závěru utkání jsi měl plné ruce práce a Olomouc byla blízko snížení. Jak jsi to viděl ze svého pohledu?

Ten puk tam vyplaval a já viděl, že se tam dva hráči snaží jít těmi hokejkami za každou cenu a doplácnout to tam, tak jsem se snažil držet nohy na ledě a dostat se tam co nejrychleji. První dorážku jsem vyrazil do strany, on tam hned byl, tak jsem se tam snažil skočit a nohou nebo čímkoliv to chytit, ať ten gól nedostaneme a kluci mi pak pomohli a rychle vyhodili.

Trenéři zdůrazňují, že si tým musí dát pozor na disciplínu, přesto dnes sedm vyloučení a šest přesilových her soupeře. Jak na to nahlížíš ty jako gólman?

Já na to nahlížím tak, že když se to stane, tak se snažím s klukama, co jdou na to oslabení, prostě ten gól nedostat. Snažím se pomoct týmu, abychom na to po těch dvou minutách mohli zase vlítnout dopředu a dělat svoji práci. Hodnotit fauly nechci, to zůstává v šatně, kde si k tomu něco řekneme, ale jsme jeden tým, takže si to řekneme v klidu. Když se to stane, tak tam jsme od toho, abychom pomohli, ubránili to a dali šanci do průběhu zápasu.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761