Banner Promo

Spengler Cup 2013 Vítkovicím otevře souboj s Kanadou

Datum publikování:

Stejně jako před dvěma lety, také do letošního ročníku Spengler Cupu vstoupí hokejisté HC VÍTKOVICE STEEL soubojem s reprezentací Kanady. Ostravané by neradi zopakovali debakl z roku 2011, nyní chtějí svému severoamerickému soupeři konkurovat lépe. Duel Vítkovic s Kanadou se hraje v davoské Vaillant Areně od 20:15.

Vítkovičtí dorazili do Davosu – dějiště Spengler Cupu – už na Hod Boží. V podvečer také absolvovali svůj první trénink, kterého se zúčastnil i švýcarský obránce Gian-Andrea Randegger, který také před dvěma lety oblékal modro-bílý dres ostravského celku. Jak už bylo avizováno dříve, do Švýcarska s týmem neodcestoval zraněný Michal Barinka a ku škodě pro všechny vítkovické fanoušky i pro tým nemohl svůj téměř mateřský celek posílit Rostislav Olesz, který aktuálně hraje v Bernu. Švýcarský klub si stanovil takové podmínky, které byly pro Vítkovice nereálné. Každopádně Olesz využil volna ve švýcarské lize a do Davosu přece jen dorazil, aby Vítkovice podpořil.

Co je ale hlavní a nejpodstatnější, fakt, že ve čtvrtek turnaj oficiálně začíná a pro Ostravany bude začátek hodně tvrdý. Stejně jako v roce 2011, jejich prvním soupeřem je výběr Kanady. Celek javorového listu sestavoval několikačlenný tým v čele s trenérem Dougem Sheddenem. Jak už bývá tradicí, na Spengler Cupu tvoří drtivou většinu reprezentace Kanaďané hrající v evropských soutěžích, hlavně ve Švýcarsku. Oproti loňsku, kdy výluka v NHL umožnila v Davosu start mnoha hvězdám, tak kanadský výběr na první pohled nenabízí příliš známá jména. I přes tento fakt je ale nutné mít se před nimi na pozoru. Většina hráčů Kanady patří ve svých klubech k lídrům a oporám. Dá se předpokládat, že styl hry by mohl být o něco méně tvrdý, než by si většina hokejové veřejnosti mohla ve spojení s Kanadou myslet. Na druhé straně, ve výběru Kanady je řada technicky velice nadaných hráčů. Ostravany tak čeká křest ohněm.

Ovšem tentokrát nechtějí Vítkovičtí utrpět debakl podobný tomu z před dvou let. Trenéři Peter Oremus a Roman Šimíček se budou snažit dostat ze svých svěřenců maximum. V bráně by podle předpokladů měl zaujmout místo Filip Šindelář. Kapitánské céčko bude na dresu mít premiérově Ondřej Roman, který zaskakuje za Jiřího Burgera díky lepší znalosti angličtiny. Právě Ondřej Roman také po středečním prvním tréninku v Davosu předstoupil před kameru TV HC VÍTKOVICE STEEL, aby sdělil své dojmy před zápasem s Kanadou, prozradil, jaká byla cesta týmu do Švýcarska a jak velkou komplikací je vysoká nadmořská výška dějiště turnaje.

Duel 87. ročníku Spengler Cupu mezi Team Canada a HC VÍTKOVICE STEEL začíná na ledě davoské Vaillant Areny ve čtvrtek 26. prosince ve 20:15 hodin. Fandové v Česku jej mohou sledovat živě na české verzi Eurosportu a na stanici Nova Sport.

                              Team Canada

Národní tým Kanady (pro Spengler Cup složený převážně z Kanaďanů hrajících v evropských soutěžích)

Založen: 1920
Týmové barvy: červená a bílá

Největší úspěchy: 8x olympijský vítěz, 18x mistr světa, 12x vítěz Spengler Cupu

Soupiska pro Spengler Cup 2013

Brankáři: Allen York, Chris Mason

Obránci:
Jim Vandermeer, Travis Ehrhardt, Geoff Kinrade, Joel Kwiatkowski, Brendan Bell, Micki Dupont, Maxim Noreau, Derrick Walser, Travis Roche.

Útočníci: Colby Genoway, Alexandre Giroux, Jacob Micflikier, Brett Mclean, Ahren Spylo, Ryan Macmurchy, Darren Haydar, Anthony Stewart, Eric Beaudion, Jason Williams, Alexandre Bolduc, Glen Metropolit, Byron Ritchie.

Trenéři: Doug Shedden a Serge Pelletier
 


Poslední vzájemné utkání s Kanadou na Spengler Cupu

85. Spengler Cup – 26. 12. 2011

 

Team Canada – HC VÍTKOVICE STEEL 7:1 (5:0, 1:0, 1:1)

 

Branky: 3. Kwiatkowski (Pelletier, Wasler), 4. Ritchie (Roest, Heins), 8. Perrault (Hendry), 11. B. McLean (Heins), 18. Fata (Parent), 38. Kwiatkowski (Pittis, K. McLean), 53. K. McLean (Williams, Pittis) – 49. Walker (Pohl). Rozhodčí: Kurmann, Jablukov – Müller, Kohler. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:1. Diváci: 6018.

 

Team Canada: Turco – Kwiatkowski, Walser, Heins, Murphy, Hendry, Parent, Williams – Fata, Hartigan, Roest – B. McLean, Metropolit, Vigier – Down, Ritchie, K. McLean – Pelletier, McKelvey-Gunson, Perrault.

 

HC VÍTKOVICE STEEL: Falter – Kudělka, Malík, Ovčačík, Punčochář, Collenberg, Sedlák, Randegger, Voráček – J. Káňa, Burger, Klimek – Walker, Húževka, Pohl – Strapáč, Kucsera, Šedivý – T. Káńa, Štefanka, Pabiška.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761