Soupeři jsme dali prostor. Obrovská chyba, popisuje kolaps v Třinci Zbyněk Irgl

Vypracoval akci, po které se Vítkovice ujaly vedení 1:0 na ledě Třince. Zbyněk Irgl byl evidentně po utkání s Oceláři vyčerpaný, psychicky. Stejně jako jeho spoluhráči. Dobře rozehraný zápas se sesypal jako domeček z karet a výsledkem byl debakl 1:7.

Zbyňku, utkání jste otevřeli výbornou první třetinou, Třinec jste přehrávali, přestříleli, vedli jste, ale pak přišel kolaps a Oceláři vyhráli 7:1. Co se s vámi stalo?

Přestali jsme bruslit. Dali jsme soupeři moc prostoru. První třetinu jsme hráli tak, že Třinec neměl de facto prostor. Když dostali puk, hned jsme byli u nich. Bohužel od druhé třetiny nám to nefungovalo, najednou jsme začali couvat. Bohužel, to byl největší problém. Když takovým hráčům, jaké má Třinec, dáte prostor, tak jej dokážou využít.

Říkáš, že od druhé třetiny to nefungovalo. Čím to, že to v první třetině fungovalo a pak už ne?

Kdybychom to věděli, tak to určitě neděláme. Bohužel tak to někdy je, a to nás potkalo ve druhé třetině.

Viděl bys problém například i v tom, že jste v první třetině zdaleka nevyužili všechny šance, které jste měli? Určitě jste měli na víc, než na jeden gól…

Samozřejmě, každý gól, který bychom dali navíc, by byl k plusu. Ale spíš si myslím, že byl problém v tom, že jsme dali soupeři od druhé třetiny strašně moc toho prostoru.

Z čeho pramenil fakt, že jste soupeři dali tolik prostoru? Bylo to dáno tím, že se Třinec natolik od druhé třetiny zlepšil?

Nám nevyšel ani ten začátek druhé třetiny, rychle jsme tam dostali dva góly. I to nás poznamenalo. Potom jsme nesmyslně začali couvat a přestali hrát naši hru, při které i když hrajeme do obrany, chceme být aktivní.

Třinec dal dvakrát dva slepené góly, ty druhé dva v rozmezí 34 sekund při hře čtyři na čtyři. Měl na tom nějaký podíl fakt, že se hrálo právě v nekompletním počtu hráčů? Že měl Třinec díky tomu více prostoru?

Spíš si myslím, že jsme to opět špatně sehráli. Když vezmu ten gól, který dali do prázdné brány, tak my jsme ztratili puk v útočném pásmu, tak jel jeden hráč do tří a my jsme mu dali tolik prostoru, že ten hráč si dojel, zastavil, podíval se a… a tak jsme prostě hráli celou druhou třetinu.

Čemu to připisuješ? Byla to nekoncentrovanost, nebo něco jiného?

Těžko říct. To, co se nám stalo, by se určitě stávat nemělo. Samozřejmě potom, když hra plyne, může z ní vzejít cokoli. Klíčový byl ten začátek druhé třetiny prostě. Obrovská naše chyba, soupeři jsme dali prostor dát dva rychlé góly a tím jsme dovolili, aby Třinec otočil zápas a tam se to zlomilo.