Soupeř Vítkovic z play off Ligy mistrů šampionem Finska

Finský celek Tappara Tampere potvrdil v letošní sezoně pozici historickynejúspěšnějšího klubu země tisíce jezer, když si ve finálovém souboji sIFK Helsinky došel pro celkově 16. mistrovský titul. Právě Tappara přitom byla soupeřem Vítkovic v play off Champions Hockey League a ostravští fanoušci tak měli možnost vidět svůj tým v konfrontaci s pozdějším finským mistrem.

Je to, jako by ve fotbale hostil Baník Ostrava na své půdě pozdějšího mistra anglické, nebo španělské ligy… Hokejisté Vítkovic v září bojovali v play off Champions Hockey League s finským klubem Tappara Tampere. Ve dvouzápasové bitvě nakonec historicky nejúspěšnějšímu celku finského hokeje podlehli po porážkách 0:2 a 1:2, vyrovnané zápasy ale nabídly ostravským fanouškům zajímavou podívanou a konfrontaci a právě Tappara letos dosáhla na finský mistrovský titul.

Tappara získala celkově svůj 16. zlatý úspěch v domácí soutěži. Jasně se tak osamostatnila na čele historické tabulky, ve kterém se dosud přetahovala s městským rivalem Ilvesem. Letošní mistrovský úspěch se zrodil v šestém finále výhrou nad IFK Helsinky 4:2.

A právě s touto mistrovskou Tapparou sváděly Vítkovice vyrovnaný, leč neúspěšný boj v šestnáctifinále play off Champions Hockey League. Ostravští fandové tak měli v září šanci vidět nejen pozdějšího finského mistra, ale například také talentovaného osmnáctiletého útočníka Patrika Laineho, který byl i přes svůj mladý věk jedním ze základních kamenů a rozhodujícím prvkem Tappary v play off a kterému skauti přisuzují v letošním draftu NHL jednu z nejvyšších pozic.