Souboj nejlepších patřil juniorům Vítkovic. Dorost nezačal nadstavbu dobře

Tradiční rekapitulace víkendového programu týmů Akademie HC VÍTKOVICE RIDERA: Junioři měli v domácím poloviční úspěšnost, ale souboj nejlepších proti Varům patřil jim. Dorostenci zažili těžký start nadstavby na pražském ledě.

Vítkovičtí junioři v pozici lídra vstoupili do dalšího soutěžního víkendu v rámci DHL Extraligy. Z domácího dvojzápasu se severo/západočeskými týmy vytěžili polovinu možných bodů.

Svěřencům trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka nevyšel páteční duel s Litvínovem. Duel byl přitom dlouho velice vyrovnaný. Ačkoli chemici absolvovali dlouhou cestu přes celou republiku, byli to oni, kdo v první třetině otevřel skóre. Vítkovičtí byli jasně aktivnější a v polovině utkání srovnal na 1:1 Krejsa. Modro-bílým ale hrubě nevyšla třetí třetina. Vedení hostům vrátil ve 44. minutě Čech, ve 47. minutě jej umocnil Vopat a v 55. minutě dokonal výhru černo-žlutých Skuhrovec v početní výhodě. Domácím nepomohla ani drtivá střelecká převaha 54:25, ani řada přesilových her především v poslední části. Vítkovice prohrály s Litvínovem 1:4.

Pátečním nezdarem přepustili modro-bílí čelo tabulky. Jejich zaváhání nevyužily ani druhé Karlovy Vary, které padly v Třinci. I tak ale sobotní vzájemné utkání mezi Riderou a Energií mělo punc souboje nejlepších. A Vítkovičtí si tentokrát významně spravili chuť. Nic na tom nezměnil ani fakt, že to Varští otevřeli skóre. Po Tůmově brance ale přišla vítkovická smršť, v rozmezí osmi minut se trefili dvakrát Matěj Přibyl a Matěj Prčík. Energetici zahrozili ve druhé části, když ve 37. minutě snížil Šlechta, ale třetí třetina opět patřila domácím, Maciaś zvýšil na 4:2 a v 56. minutě pečetil Krejsa na konečných 5:2 pro Ostravany. Ti rovněž soupeře přestříleli v poměru 35:22.

Výhrou nad Vary se Vítkovičtí udrželi na druhé příčce, na vedoucí Mladou Boleslav ztrácejí bod. A právě v Mladé Boleslavi rozehrají program prvního prosincového víkendu. V pátek na ledě Bruslařů od 18:00 hodin, v sobotu v Liberci od 13:00 hodin.

Dorost v Praze nebodoval

Dorostenci Vítkovic o víkendu rozehráli nadstavbovou skupinu „O pořadí v play off“. Jedná se o skupinu, ve které se potkává 12 nejlepších dorosteneckých celků letošní sezony. Všechny už mají účast v jarním play off jistou a nyní jen budou hrát o to, kdo z jaké pozice do vyřazovacích bojů půjde.

Systém regionálních skupin už nahradila jedna celorepubliková a po vzoru juniorské soutěže byly jednotlivé týmy „spřaženy“ do dvojic. Proto vítkovičtí dorostenci vyrazili o víkendu do Prahy, kde je čekaly boje na ledě Slavie a Sparty.

Bohužel svěřencům trenérů Darka Stránského a Romana Mrázka úvod nadstavbové části příliš nevyšel. V pátek na Slavii sice modro-bílí drželi s Pražany ještě krok, ale tříbranková prostřední část jednoznačně rozhodla o úspěchu sešívaných, kteří nakonec deklasovali ostravského soupeře 8:3. Bodovat se vítkovickým dorostencům nepovedlo ani v sobotu na ledě Sparty. První i druhá třetina byly vzácně vyrovnané, jenže ve třetí se domácím podařilo čtyřikrát skórovat a tak přesto, že Vítkovičtí byli produktivní, padli 4:6.

Následující víkend bude vítkovický dorost hrát na vlastním ledě. A budou to boje s příchutí derby. Modro-bílé čeká bitva s dvojicí Poruba, Třinec. Městské derby je na programu v MFH v pátek od 17:00 hodin. Moravskoslezské ocelářské derby se pak rozehraje v sobotu, znovu na ledě MFH, tentokrát od 13 hodin.