Solovjev pokračovat nemůže, musí zůstat v Rusku

Obránce Alexej Solovjev navzdory platnému kontraktu nebude v příští sezoně hrát za Vítkovice. Na vině jsou administrativní překážky související se současnou politickou a bezpečnostní situací v Evropě. Solovjev musí zůstat v Rusku. Pokračovat bude v KHL, dohodl se v Novosibirsku.

Ruský obránce Alexej Solovjev bohužel v příští sezoně nebude oblékat dres Vítkovic. Na vině jsou administrativní překážky související se současnou geopolitickou a bezpečnostní situací v Evropě. Kvůli nim musí zůstat v Rusku.

„Je to velká škoda. Alexej Solovjev je kvalitní hráč, který byl pro nás v minulé sezoně jedním z klíčových. Všechny nás hodně mrzí, že když se nám podaří přivést a udržet takhle kvalitního hráče, najednou se objeví mimosportovní překážky, kvůli kterým u nás nemůže pokračovat. Každopádně Ljochovi moc děkujeme za odvedené služby. Myslím, že se nesmazatelně zapsal i do srdcí fanoušků. Společně za všechny mu přeji hodně štěstí a věřím, že až to situace dovolí, opět jej uvidíme v našem modro-bílém dresu,“ míní sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Oněmi mimosportovními překážkami je v současné době udělení víz pro ruské občany. Přestože Solovjev má v ostravském klubu platnou smlouvu i pro nadcházející extraligovou sezonu, bez platných víz nemůže v Česku hrát. Za dané situace by i z pohledu Solovjeva i samotného klubu bylo riskantní vyčkávat na pozdější období s vírou, že víza pro následující rok dostane. I proto sám sedmadvacetiletý hráč vybral variantu setrvání v ruské KHL. Tým Sibir Novosibirsk již potvrdil Solovjevův příchod.

Rodák z Petrohradu, ale odchovanec moskevského hokeje Alexej Solovjev přišel do Vítkovic v závěru října z organizace Avanagardu Omsk, kde nedostával v hlavním týmu dostatek prostoru. I když přicházel posílit obranu, byl velice platným i pro ofenzivu mužstva. Ve 47 zápasech, včetně play off, nastřílel 12 gólů (z toho 7 v přesilových hrách), na 18 branek nahrál.

„Kádr každopádně ještě není definitivně uzavřen. Pořád platí, že stále hledáme top hráče na post jak útočníka, tak obránce. Uvidíme, jaké budou možnosti,“ připomíná Roman Šimíček.