Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Snažil jsem se udělat blafáky co nejrychleji, bohužel to nevyšlo, mrzí Šimona Stránského

Datum publikování:

Dvě pravděpodobně největší šance vítkovických proti Kometě měl na své hokejce Šimon Stránský. Ovšem u samostatného nájezdu za nerozhodného stavu se mu po blafáku zvednout puk za Vejmelku nepodařilo. Stejně si vedl v poslední třetině v úniku, kde to řešil jako přes kopírák a k brance chybělo jen málo.

Šimone, jak by mohl zápas vypadat kdyby se ti povedlo trestné střílení v úvodu zápasu?

Mohl vypadat jinak, to je pravda. Myslím, že jsem to udělal dobře a měl jsem už Vejmelku hotového. Měl jsem to zvednout, ale nezvedl jsem. On se tam parádně přesunul a co dodat … neproměnil jsem trestné střílení.

Měl jsi tam pak ještě jednu šanci, ta byla prakticky identická jako samostatný nájezd…

To samé, přesně tak. Už jsem si zase myslel, že jsem to udělal dobře. Natlačil jsem se tam, chtěl jsem to zakončit rychle, ale on tam zase dal svůj beton. Prostě nepoučil jsem se z předchozí situace a neproměnil jsem další šanci. Myslím si, že nás to stálo zápas.

Karel Vejmelka je docela dlouhán, nehrálo i to roli, že měl třeba betony trošku delší než bys očekával?

No, já nevím. Nad tímhle jsem ani nepřemýšlel, vždy jsem se to snažil udělat co nejrychleji. A udělal jsem to vždy asi až moc rychle, že jsem to dobře nezakončil. Bylo to prostě z mé strany špatné zakončení.

Nemyslel sis, že gólman už je překonaný a je hotovo? Že ten závěr kličky mohl být lepší?

Trošku jo, už jsem si říkal, že ho mám hotového. Možná kdybych to dal o vteřinku dříve hned k tyčce tak už by na to nedosáhl. Já jsem to ale trefil k mé smůle špatně a prostě to chytil.

Ten blafák ze hry byl přeci jen těžší, je to tak? Tam se ti to asi nepodařilo zvednout tak dobře?

Je to sice v rychlosti, ale tam to stačilo jen lehce dloubnout a už by to nechytil. Tím, že to bylo tak rychlé tak jsem si říkal, že tam už se nedostane. A zase se dostal, bohužel.

Gól jste sice nedali, ale v zápase šlo na brankáře hodně střel a hokej to byl pro oko diváka pohledný. Koncovka byla z vaší strany ale špatná, čím to?

Vejmelka chytal výborně. Tlačili jsme se do brány, stříleli jsme tam jak se dalo, ale asi nebylo štěstíčko na naší straně. Musíme se z toho oklepat a zvednout hlavy nahoru a v neděli v Pardubicích se snad přikloní štěstíčko na naší stranu a vyhrajeme.

Zápas asi rozhodly i přesilové hry, Brno využilo hned dvě, vám se to nepovedlo ani jednou. Dá se hledat důvod prohry i zde?

Věděli jsme, že tam mají výborné hráče na přesilovky. Umí si to tam dát a mají více variant v přesilovce. Dobře to sehráli a dali z toho góly. Měli bychom si z toho vzít příklad jak se hrají.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE52298510108
2HC VÍTKOVICE RIDERA522841010102
3HC Sparta Praha5228631599
4Mountfield HK5223751788
5Bílí Tygři Liberec521910101387
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >