Banner Promo

Šli jsme vyhrát, říká střelec vítezné branky Lukáš Krenželok

Datum publikování:

První formace Vítkovic těží z návratu Dominika Lakatoše do Vítkovic a prosadila se i v druhém utkání v řadě. O vítězství nad odvěkým rivalem rozhodl svou letošní pátou brankou Lukáš Krenželok.

Dnes to byl pěkný zápas se šťastným koncem. Přesto Lukáši, kdy ti bylo nejhůř v utkání?

Dá se říct, že jsme pořád vedli. Ve druhé třetině jsme udělali fauly, celkově byla druhá třetina nervózní. Jestli jsem dobře viděl, tak jsme to vytahovali z brankové čáry. Byl to náš bojovný výkon a jsme rádi, že jsme ty tři body urvali. Už jsme to potřebovali.

Sparta se ve druhé třetině nadechla, ale nedokázala si to přenést do té třetí. Čím to?

Tam se nadechla, protože tam byly ty přesilovky. Tam jsme jí to umožnili my. Jinak si myslím, že jsme podali dobrý výkon. Šli jsme po nich, neměli moc prostoru a hráli jsme dobře. Jen ta oslabení, ta je nakopla, protože mají dobrou přesilovku.

Do třetí třetiny jste šli za vyrovnaného stavu. Neměli jste obavy, že to utkání ztratíte?

Věřili jsme, že to urveme. Nechtěli jsme hrát na bodík, šli jsme vyhrát a povedlo se nám to.

Jaké jste měli od trenérů pokyny pro závěrečnou třetinu?

Že se máme uklidnit, protože ta druhá třetina byla nervózní, hádali jsme se s rozhodčím a to nikam nevede. Stejně se nic nezmění a můžeme dostat jedině nějaký trest. Takže jsme se uklidnili a se zodpovědným výkonem šli do třetí třetiny a povedlo se to.

Nastupuješ opět s Dominikem Lakatošem, jaký je podle tebe jeho přínos?

Laky je určitě přínos! Je silný na kotouči, fakt je to posila. Mně se s ním hraje dobře, známe se už z Liberce. Je silný na kotouči, nejezdí dokolečka, udělá si svůj souboj. Hraje se mi s ním dobře.

Dnes si zápas rozhodl gólem, jak si viděl situaci ze svého pohledu?

Laky to dobře vypracoval a Hrouda mi to dal do prázdné branky. Bylo to těžké (směje se). Ještě jsem to dával do strany gólmana, mohlo to být víc v klidu, ale gól padl a to je důležité.

Dnešní zápas byl dost o soubojích. Tebe tam sestřelil i spoluhráč Lakatoš. Budeš muset něco ledovat?

Něco mě tam bolelo, trošku mě bolí noha, ale to bude dobrý. Byl tam jeden souboj, kde jsem myslel, že budu mít navrch, trošku jsem to podcenil a docela mě tam soupeř zahodil. Ale to bude dobré, potrénuju. Při gólu mě nic nebolelo (směje se), tam jsem byl vykulený, že jsem sám.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE52298510108
2HC VÍTKOVICE RIDERA522841010102
3HC Sparta Praha5228631599
4Mountfield HK5223751788
5Bílí Tygři Liberec521910101387