Banner Promo

Šlape to tu jako hodinky. Nemám důvod měnit, říká Mário Grman

Datum publikování:

Foto: Daniel Klement

Slovenský zadák Mário Grman v tomto týdnu podepsal s Vítkovicemi nový víceletý kontrakt. Co jej k tomu vedlo a proč dal Vítkovicím přednost před zahraničím?

Mário, v tomto týdnu jsi s Vítkovicemi podepsal novou víceletou smlouvu, což je jednoznačně důkaz toho, že jsi tady spokojený a chceš v dresu s rytířem Vítkem něčeho dosáhnout. Jak to vnímáš ty?

Určitě je to tak, jak bylo řečeno. Všechno tady ve Vítkovicích funguje tak, jak má. Máme super složený tým tuto sezonu a já doufám, že tomu tak bude i v těch následujících letech. Organizace je tady opravdu na úrovni a je vidět, že kluci tady chtějí hrát. Zatím to šlape jako hodinky, takže není co měnit. Já jsem se svou úlohou, kterou jsem dostal, spokojený.

 

Do Vítkovic jsi přišel až v průběhu léta, v době, kdy už je dávno po takové té první vlně příchodů. A neuplynulo moc času a už jsi prodloužil, co tě k tomu vedlo?

Řeknu to takhle, vše, o čem jsme jednali a na čem jsme se domluvili před mým příchodem tady do Vítkovic, se do posledního puntíku splnilo a plní. Proto jsem tady maximálně spokojený a proto, jak už jsem řekl, nemám důvod měnit.

 

Říkáš to tak, jako bys ani nechtěl přemýšlet nad případnými nabídkami z jiných klubů a podpis ve Vítkovicích pro tebe byla priorita a jediná možnost…

Ano. Já jsem měl v té první smlouvě ještě opci s možností odchodu do zahraničí. Ale když jsem zvážil všechny možnosti, jaké byly a jaké jsou, tak mi jednoznačně vyšlo, že nemám, co měnit. Jsem tady spokojený, daří se, mám to kousek domů. Vyhrály Vítkovice.

 

Dá se to tedy chápat, že jsi vyměnil nejistotu zahraničí, za jistotu a setrvání ve Vítkovicích?

Já mám stále pětadvacet let. Mám tady podepsanou víceletou smlouvu, ale pořád jsem a budu ještě v nejproduktivnějším hokejovém věku. Takže potom se třeba nějaké zahraničí naskytnout může, až mi skončí tahle nová smlouva ve Vítkovicích. Ale to uvidíme. Teď vím, že budu tady a mám klid a čas na práci tady. Přiznám, že jsem zvažoval zahraničí, ale když se na to podíváte z pohledu tabulky produktivity a bodů, tak já jsem spíš ten defenzívnější bek. V zahraničí hledají spíše víc takových, co jsou na body – když se teda bavíme o takových ligách jako je Švédsko, Finsko, Švýcarsko, před tím i Rusko. A prostě všechno jsem si zvážil a vyšlo mi, že ve Vítkovicích je to pro mě ideální. Svůj úkol a svou roli znám. Nečekají se tady ode mě přehnané body, mám v popisu práce tu defenzivu především. Jak říkám, vyšlo mi to všechno tak, že jsem neměl důvod něco měnit nebo nad změnou jakkoli přemýšlet. Pro mě Vítkovice super.

 

Vítkovicím se v této sezoně daří, co tomu říkáš ty osobně?

Ono je to všechno pěkné, že jsme nahoře a máme tolik a tolik bodů. Já chápu, že pro Ostravu a pro fanoušky je to hodně příjemné a taky to vnímáme, když chodí fandové na naše zápasy a jsou vysoké návštěvy a lidé nám hodně fandí a hlasitě nás podporují. Ale my v kabině to máme tak a vnímáme to tak, že je to teprve polovina a nic to neznamená. Za nás je to hlavně o tom, abychom to tempo a ty výsledky udrželi, abychom byli v top4 po konci základní části. Chceme hrát stejný hokej, aby ta sezona byla opravdu úspěšná a nejen její první polovina. Já osobně si proto nějaké tabulky a statistiky nepřipouštím. I pro mě je to nové, vždyť já jsem ještě nezažil hrát v týmu, který je takto vysoko a funguje vše tak, jak má a body pravidelně přibývají. Takže i já k tomu přistupuji spíše s pokorou a neřeším nic navíc. Vnímám to tak, že není třeba toho moc měnit, ale je potřeba pokračovat v tom, co je. Zatím to jde.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025