Šimon Stránský: Porubu jsme k ničemu nepustili, ale lehký zápas to nebyl

Vítkovičtí hokejisté smetli v městském derby Porubu 8:0, dvěma trefami se na tom podílel i mladý navrátilec ze zámoří Šimon Stránský. Devatenáctiletý forvard se během přípravy trefil už pětkrát a nyní si nepřeje nic jiného, než aby si herní pohodu a úspěchy v zakončení přenesl i do extraligové sezony.

Porubu jste smetli osmi góly, jak jsi utkání viděl ze svého pohledu?

Nebylo to lehké utkání. My jsme k němu chtěli přistoupit jako k normálnímu ligovému. I když Poruba hraje druhou ligu, tak jsme očekávali, že budou kousat, že do nás půjdou naplno a že se na nás budou chtít vytáhnout, přece jen je v jejich týmu dost kluků, kteří za Vítkovice v minulosti hráli. Takže jsme těžký zápas očekávali a bylo jen dobře, že jsme rychle dali dva góly a pak jsme je po zbytek utkání vlastně k ničemu většímu nepustili.

Jak moc těžké bylo připravit se na zápas psychicky, vytěsnit z hlavy, že proti vám stojí druholigový soupeř a tím pádem ani na moment nepřipustit nějaké podcenění?

Samozřejmě jsme se všichni snažili, ale asi úplně to z hlavy vytěsnit nejde. Rozhodně jsme ale nechtěli soupeře nijak shazovat a zesměšňovat, měli jsme přirozený respekt, ale také jsme si věřili. Utkání jsme brali tak, jak je. Poprali jsme se s tím a myslím, že jsme to zvládli dobře.

Do třetí třetiny jste šli za pětigólového rozdílu. Dali vám trenéři nějakou herní volnost, nebo naopak ještě více trvali na dodržování herního systému a všech taktických věcech?

Pořád nás tlačili do hraní naší hry, našeho systému. Právě naopak, nechtěli připustit, abychom si za stavu 5:0 dělali, co se nám zlíbí, a to je dobře. Na chvilku jsme tam ve třetí třetině z toho vypadli a taky jsme za to dostali pořádný ceres. Pořád to bylo o tom hrát naši hru, pokračovat v našich signálech, souhře.

V utkání jsi dal dva góly, můžeš být spokojený?

Částečně (úsměv). Doufám, že to není moc brzo, že se mi podaří takhle střílet i v extralize proti silným soupeřům. Liga začíná za necelý týden, tak doufám, že si to přenesu i tam. Ale samozřejmě nějaká spokojenost tam je.

Nechybělo moc a mohl jsi zkompletovat i hattrick…

Mohl no… ale utekl mi puk. Škoda.

Každopádně v přípravě jsi už skóroval pětkrát, a to i proti opravdu silným soupeřům. Vypadá to, že s návratem k evropskému stylu hokeje mnoho problémů nemáš, je to tak?

Cítím se dobře. Měl jsem dobrou letní přípravu a i v zápasech se mi myslím dařilo. Ve formaci, do které nás trenéři dali dohromady, se nám daří, umíme si vyhovět, vypadá to, že souhra by mohla být úspěšná. Samozřejmě je to jen příprava, ale je to zatím super a já si nepřeju nic jiného, než aby nám to takhle vydrželo i do ligy. Příprava je sice příprava, ale dá se na ní stavět, takže doufám a věřím, že nám to půjde i v sezoně.