Banner Promo

Sezona startuje 1. září! Otevře ji duel s německým šampionem

Datum publikování:

Termíny a časy zápasů Vítkovic v Champions Hockey League jsou známy a potvrzeny! Sezona 2023/2024 odstartuje hned 1. září! Ostravany čeká domácí víkendový dvojduel s německým Mnichovem a švýcarským Rapperswill, následovat bude trip po Finsku. Zbylé dva zápasy – se švýcarským Bielem a v německém Ingolstadtu – se odehrají už během extraligové soutěže v říjnu.

Champions Hockey League 2023/2024 je rozlosovaná a nově jsou již také potvrzeny termíny a časy jednotlivých utkání.

Vítkovice čeká v základní části konfrontace s dvěma švýcarskými, dvěma německými a dvěma finskými celky. Konkrétně s Red Bull Mnichov, ERC Ingolstadt, Ilves Tampere, Lahti Pelicans, Rapperswill-Jona Lakers a EHC Biel-Bienne.

Sezona startuje 1. září!

Vítkovice zahájí nejen Champions Hockey League, ale celou soutěžní sezonu 2023/2024 na domácím ledě v pátek 1. září. Jejich soupeřem bude právě německý šampion Red Bull Mnichov. Hned v neděli 3. září hrají Ostravané znovu doma druhý zápas CHL, to bude soupeřem Rapperswill-Jona Lakers s kapitánem české reprezentace Romanem Červenkou.

Druhý zářijový víkend zavede Vítkovické do Skandinávie. V pátek 8. září budou modro-bílí bojovat na ledě Lahti Pelicans, v neděli 10. září se představí v nejmodernější evropské hokejové hale – Nokia Aréně v Tampere, kde vyzvou domácí Ilves se Šimonem Stránským a početnou českou enklávou.

Zbylé dva zápasy základní části Champions Hockey League odehrají Vítkovičtí už během rozehrané extraligové soutěže. Ve středu 11. října přivítají v Ostravě švýcarský EHC Biel-Bienne a týden na to, v úterý 17. října vyrazí do německého Ingolstadtu.

 

Základní část Champions Hockey League se nehraje na skupiny, všech 24 týmů hraje v jedné skupině, ale každý narazí pouze na šest vylosovaných soupeřů. Hraje se jednokolově, tři zápasy doma – tři zápasy venku. Do play off postupuje 16 týmů, o postupujících rozhodne bodový zisk v celkové tabulce z odehraných zápasů.

Specifická pro zápasy CHL bude i úprava pravidel při hře v početních výhodách a nevýhodách. Champions Hockey League – na rozdíl od národních soutěží a reprezentačních podniků – zavádí netradiční regule:

2 minuty znamenají 2 minuty: padne-li gól v přesilové hře, trest vyloučeného hráče nekončí, přesilovka trvá celé 2 minuty

vyloučení za jakýchkoli okolností: je-li signalizováno vyloučení a tým „ve výhodě“ vstřelí gól, bude i tak trest uložen a tým bude hrát přesilovou hru

– gól v oslabení ukončí oslabení: naopak, vstřelí-li mužstvo hrající v oslabení gól, zruší tím trest pro svého hráče a ukončí tak přesilovku soupeře.

 

Pozn.: Zápasy v Lahti a Tampere jsou uvedeny ve finském lokálním čase, pro Česko to znamená -1h (Zápas v Lahti 18:30 = 17:30 SELČ)

 

Velká čest pro klub a fanoušky. Každý soupeř bude zajímavý, ví trenér Holaň

 

Vítkovice zahájí nový soutěžní ročník prestižními duely Champions Hockey League. Hlavní trenér Miloš Holaň se na konfrontaci s nejlepšími kluby Evropy těší. Co míní o soupeřích a jak vnímá změny formátu a pravidel pro Ligu mistrů?

 

Trenére, sezonu odstartuje prestižními a těžkými zápasy v Champions Hockey League. Co pro vás účast v soutěži mezi nejlepšími evropskými celky znamená?

Je to pro nás obrovská čest a moc si toho vážíme. Máme možnost reprezentovat vítkovický i český hokej na mezinárodní scéně a hrát skvělé zápasy proti nejlepším evropským celkům. Myslím, že by to měla být velká čest i pro naše fanoušky. My trenéři i hráči to tak vnímáme. Bude to jedinečná příležitost také porovnat, jak na tom jsme v konfrontaci s evropským hokejem a jeho nejlepšími kluby.

 

Máte už představu, jaké budou vaše cíle pro Champions Hockey League?

Nejsem si jistý, jestli mohu hovořit o cílech jako takových. Bude to pro nás nová zkušenost. Budeme chtít hrát klasicky zápas od zápasu a uvidíme, jaké budou naše možnosti a naše šance. Hodně bude moci naznačit už první zápas, kdy vyzveme doma německého mistra a uvidíme, jak náročné to bude.

 

Střetnete se s týmy z Finska, ze Švýcarska a z Německa. Máte mezi soupeři nějakého favorita, na kterého se těšíte nejvíce?

Já myslím, že pro všechny bude velmi zajímavé a prestižní hrát každý zápas proti jakémukoli soupeři. Čeká nás zcela jiný styl hokeje, rozdílné přístupy. Švýcarský hokej je jiný, německý styl je odlišný, finský styl je úplně něco jiného. Bude to velmi atraktivní a zajímavé v každém utkání.

 

Takže nemáte favorita, mezi těmi šesti oponenty.

Není to o tom, že bychom vypíchli jen jednoho soupeře a ty další nechali v pozadí. Na každého soupeře a na každý zápas se budeme těšit a zároveň se na něj budeme co nejpečlivěji a nejlépe připravovat. Každý z těch týmů má obrovskou kvalitu, vždyť každý z nich odehrál vynikající sezonu a dotáhl to ve své soutěži na nejvyšší příčky. Takže se moc těšíme na každého soupeře.

 

CHL se letos hraje trochu odlišným a pro někoho možná i mírně komplikovaným systémem. Jak to vnímáte vy osobně?

Já si myslím, že je mnohem lepší hrát proti většímu počtu týmů, než hrát základní skupinu třeba jen se třemi soupeři a s nimi hrát dvakrát. Bude to zajímavé i pro diváky z pohledu boje o postup do play off, protože každý bod bude rozhodovat. Nikdo nebude moci kalkulovat, nic nebude předem dané třeba po dvou nebo třech zápasech. Je to trochu netradiční, ale proč ne? Bude to zajímavé. Máme možnost utkat se ne se dvěma nebo třemi, ale hned se šesti z nejlepších evropských týmů. Já jsem za to rád.

 

CHL také představila novinku v podobě úpravy pravidel hry v početních výhodách a nevýhodách. Co na tyto úpravy říkáte?

My vlastně zatím pořádně nevíme, co od těchto změn očekávat. Ale jistě to bude velmi zajímavé a pro mnoho fanoušků myslím i atraktivní. Pro všechny to bude něco nového, neznámého, ale taky svým způsobem lákavého. Uvidíme, co to přinese přímo v těch samotných zápasech.

 

Nebojíte se, že by změna pravidel speciálně pro CHL mohla být pro hráče a týmy trochu komplikací směrem k domácím soutěžím? Nebude problém pro hráče přepnout mezi těmito pravidly?

Možná teoreticky to nějaké nesrovnalosti nebo obtíže může přinést, ale není to tak závažná změna, jako třeba úplně jiné posuzování jednotlivých zákroků. Takže se toho až tolik nebojím. Ale jak už jsem řekl, uvidíme, jak to bude vypadat v samotných zápasech.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025