Banner Promo

Série play off CHL s Lahti: V poločase Vítkovice vedou 3:0

Datum publikování:

Postupový klíč v play off Champions Hockey League je jednoduchý. Dva soupeři – dva zápasy – počítá se skóre obou utkání. Kdo dá více gólů, ten postupuje. Po prvním zkontumovaném utkání vedou Vítkovice nad Lahti před ostravskou odvetou 3:0.

 

Postupová matematika play off Champions Hockey League je jednodušší, než klasické sezonní play off v národních soutěžích. Každá série, s výjimkou finále, se hraje na dvě utkání. Každý tým tak odehraje zápas doma a na ledě soupeře. O postupujícím rozhoduje skóre obou utkání.

Je potřeba připomenout a zdůraznit, že každý gól má stejnou váhu. Tudíž neplatí, že by gól vstřelený na ledě soupeře měl větší váhu, než ten vstřelený doma. 1 gól = 1 gól, bez ohledu na to, kde byl vstřelen.

 

Prodloužení či nájezdy jen v případě remízy série

Vzhledem k tomu, že se skóre do série sčítá, vracejí se do hry i případné remízy jednotlivých utkání. Skončí-li zápas například 3:3, není nutné jej hrát do rozhodnutí, proto je utkání po 60 minutách ukončeno a v případě nerozhodného stavu.

Prodloužení a případné nájezdy mohou být aplikovány jen ve druhém utkání série a pouze v případě, že je nerozhodné skóre celé série.

V praxi to tedy znamená, že pokud první zápas skončí 3:1 a druhý zápas 3:3, je celkové skóre série 6:4 a není potřeba prodlužovat. Prodlužovalo by se v případě, že by tým A doma vyhrál 3:1, ale prohrál venku 1:3, pak je po 60. minutě druhého utkání skóre série 4:4 a je potřeba rozhodnout.

 

Přesně určený a neměnný pavouk

V této sezoně nebylo play off Champions Hockey League rozlosováno, ale bylo určeno podle celkové tabulky základní části. Obdobně jako v národních ligách – vítěz základní části narazil na posledního postupujícího, druhý na druhého nejhoršího atd. Tím byl ovšem určen klíč pouze pro osmifinále.

Pro zbylá kola play off je už jasně dán pavouk, podle kterého jsou již odvoditelné dvojice dalších úrovní vyřazovací části.

Konkrétně Vítkovice tak v případě postupu přes Lahti narazí na vítěze série Mannheim – Rapperswil. A v případném semifinále by pak Ostravané vyzvali tým, který by vzešel z původních dvojic Färjestad/Biel a Skelleftea/Třinec. Není tedy vyloučeno, že v případě úspěchů Pardubic se může v Champions Hockey League hrát i české finále. Dynamo je totiž na druhé straně pavouka. Budou-li ovšem české týmy natolik úspěšné…

 

Průběžný stav play off CHL

 

Mannheim – Rapperswil 1:4

Lahti – Vítkovice 0:3

 

Färjestad – Biel 5:3

Skelleftea – Třinec 3:4

 

Ilves Tampere – Pardubice 1:3

Lukko Rauma – Innsbruck 2:2

 

Ženeva – Mnichov 2:3

Växjö – Ingolstadt 4:1

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761