Banner Promo

Semifinále 2023: Vítkovice s Hradcem v extraligové premiéře

Datum publikování:

Soupeřem Vítkovic v semifinále Generali Česká pojišťovna play off TELH 2023 je Mountfield HK. Ostravané se s Hradcem Králové ve vyřazovací části střetnou poprvé v historii naší nejvyšší soutěže.

 

Hradec Králové. To je soupeř Vítkovic v semifinále letošního play off. A je to vůbec poprvé, co se tyto hokejové týmy spolu střetnou v play off. Série na čtyři vítězná utkání začíná na vítkovickém ledě v úterý 4. 4. (17:30) a ve středu 5. 4. (17:30). Odvety na hradeckém ledě jsou na programu o velikonočním víkendu v sobotu 8. 4. (17:00) a v neděli 9. 4. (16:00).

 

Program
SEMIFINÁLE 2023
HC VÍTKOVICE RIDERA – Mountfield HK

1. zápas: úterý 4. dubna, 17:30, OSTRAVAR ARÉNA, ČT SPORT
2. zápas: středa 5. dubna, 17:30, OSTRAVAR ARÉNA, O2TV Sport

3. zápas: sobota 8. dubna, 17:00, ČPP Aréna Hradec Králové, ČT SPORT
4. zápas: neděle 9. dubna, 16:00, ČPP Aréna Hradec Králové, O2TV Sport

případný 5. zápas: úterý 11. dubna, čas bude určen, OSTRAVAR ARÉNA

případný 6. zápas: čtvrtek 13. dubna, čas bude určen, ČPP Aréna Hradec Králové

případný 7. zápas: sobota 15. dubna, čas bude určen, OSTRAVAR ARÉNA

 

 

Mountfield eliminoval Bílé Tygry

Už v pátém zápase čtvrtfinále se Hradečtí radovali z postupu do semifinále. Stali se tak druhým týmem – po Pardubicích, kterému se to letos podařilo. V prvním zápase série s Libercem Mountfield padl, poté vyhrál čtyři duely v řadě v neděli 26. března otevřel brány semifinále. To Vítkovice si cestu mezi čtyři nejlepší proklestily přes Kometu v šestizápasové bitvě, postupový duel sehrály o den později, než Hradec. Oba celky ale čekaly až do úterý, na to jak dopadne série mezi Třincem a Spartou. Postup Třince a eliminace Sparty znamenala, že Vítkovice a Hradec narazí právě na sebe.

 

Vítkovice vs. Hradec: Extraligová premiéra

Vítkovice versus Hradec, to je extraligová premiéra v play off. Byť pravdou sice je, že čistě oficiálně je současný Mountfield HK pokračovatelem bývalého českobudějovického HC Mountfield a s tím se modro-bílí střetli ve čtvrtfinále 2011 a v předkole 2013, poté se organizace přesunula na východ Čech. Ovšem Ostrava versus Hradec Králové, to je tady poprvé. A bude zajímavé sledovat, jak se série bude vyvíjet. Určité vodítko nám mohou dát vzájemné zápasy obou týmů ze základní části – dva šly do prodloužení, respektive nájezdů, dva opanovali stejným výsledkem 5:2 jak Vítkovice, tak Hradec. Z pohledu získaných bodů je na tom ale lépe Mountfield, protože na svém ledě oba duely po prodloužení a nájezdech vyhrál. Ale nezapomeňme, že play off bývá jiná soutěž. Dá se ovšem čekat, že série bude hodně vyrovnaná a také dost tvrdá. Aby také ne, jde o účast ve finále, kde Hradec dosud nebyl a Vítkovice naposledy v roce 2011.

 

Vítkovice k soupeři

Boj mezi nejlepšími čtyřmi celky. Dvě dvojice. Jedna z nich je souboj Vítkovice – Hradec. „Možná kdyby někdo před sezonou řekl, že si jeden z dvojice Vítkovice – Hradec zahraje finále, moc lidí by tomu nevěřilo, ale je to tak. Jak my, tak Hradec jsme v základní části ukázali kvalitu. My jsme to potvrdili druhým místem. Bude to velmi bojovná série,“ ví útočník Rastislav Dej, který sám v Mountfieldu před lety hrál.

„Hradec má nepříjemný styl, bruslařský, hodně soubojů. Budeme si na to muset dát pozor a možná i hrát trochu jednodušeji v našem pásmu. Hlavně se dobře připravit i mimo led a udělat vše pro to, abychom byli úspěšní,“ hlásí zadák Mário Grman, který patří k nejvytíženějším hráčům vítkovického celku.

Trenér modro-bílých Miloš Holaň k semifinálovému soupeři poznamenal: „Mezi nejlepšími čtyřmi celky už není o čem spekulovat. Každý má svou vysokou kvalitu a my se připravíme tak, abychom byli úspěšní. Neřekl bych, že je Hradec nepříjemný svým stylem. Je to play off. Hradec je play off soupeř. Styly jsou plus mínus stejné a rozhodují maličkosti a detaily a to samé bude i v této sérii.“ Sám kouč i jeho svěřenci uvítali, že mezi postupem do čtvrtfinále a prvním semifinálovým zápasem měli sedmidenní pauzu. Pomohla. „Stoprocentně. Mohli jsme doléčit šrámy, nějaká nachlazení. Tato pauza nám přišla vhod.“

 

 

 

Začíná se v Ostravě

Vítkovice v základní části skončily na druhém místě, tudíž mají výhodu domácího prostředí v úvodních dvou duelech a také následně v případných zápasech číslo 5 a 7. V Hradci se budou hrát zápasy 3 a 4 a případně duel číslo 6.

„Určitě jsme rádi, že začínáme doma. Je to příjemné. Čekáme zase vyprodanou halu. Je to pomyslný šestý hráč. Fanoušci nás tlačili po celou dobu, nejen v play off, ale od začátku sezony. Návštěva byla výborná a na play off to jen graduje, a to jsme rádi,“ míní trenér Holaň.

 

 

Pozn.:

– majitelé PERMIC S PLAY OFF mají vstup na domácí zápasy HC VÍTKOVICE RIDERA v play off 2022/2023 zdarma v rámci své karty bez nutnosti jakékoli dodatečné registrace či rezervace (samozřejmě se týká i majitelů dětských permic s play off)

– majitelé PERMIC BEZ PLAY OFF si musí na domácí zápasy HC VÍTKOVICE RIDERA v play off 2022/2023 zakoupit vstupenku v plné výši ceny – bez nároku na jakoukoli slevu. Sedadla pro majitele permic bez play off budou na první dvě utkání semifinále rezervována do soboty 1. dubna včetně. Od neděle 2. dubna již místa nebudou nadále držena, ale budou uvolněna do volného prodeje

PRODEJ ONLINE ZDE – vstupenky.hc-vitkovice.cz

PRODEJ NA POKLADNĚ bude probíhat každý den (tedy i o víkendu) od čtvrtku 30. března vždy od 10 do 17 hodin na pokladně číslo 10 – hlavní vstup do OSTRAVAR ARÉNY (od ulice Závodní)

DĚTSKÁ VSTUPENKA / BALÍČEK – určeno pro děti do 15 let věku (včetně). Do arény je vstup možný pouze v doprovodu dospělé osoby a u vstupu je věk dítěte nutné prokázat (školním průkazem, odiskou, pasem atd. – dokladem s fotkou a datem narození dítěte). Pozn.: děti do 120 cm výšky mají vstup na utkání zdarma, ale bez nároku na místo

VOZÍČKÁŘI mají vstup na utkání zdarma i s jednou osobou doprovodu (také zdarma), vzhledem k vyššímu zájmu a nízké kapacitě plošiny pro vozíčkáře je ale nutné si místo co nejdříve rezervovat prostřednictvím e-mailu hockey@hc-vitkovice.cz

– nárok na slevu mají pouze držitelé karet ZTP/P, a to 50%. Držitelé karet ZTP nemají nárok na slevu.

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761