Šéf klubu Aleš Pavlík: Krize spojená s koronavirem se nás dotkne, je otázkou jak moc

Český profesionální hokej aktuálně řeší důsledky předčasného konce sezony a vůbec koronavirové krize, jinak na tom nejsou ani v extraligových Vítkovicích.

Třináctý celek uplynulého ročníku nejvyšší soutěže se neprobojoval do play off, tudíž absence vyřazovacích bojů se ho nijak nedotýká. Jiné je to však podle šéfa ostravského klubu Aleše Pavlíka v případě vyhlášeného stavu nouze pro celou Českou republiku.

„Nedotklo se nás ukončení soutěže, neboť jsme v ní bohužel skončili dříve. Dotkne se nás ale dopad vyhlášení stavu nouze pro celé Česko, neboť to má obrovský dopad na všechny, kteří financují náš klub jako partneři a sponzoři. V rámci našeho regionu se již několik let potýkáme se složitou ekonomickou situací především těch největších podniků a je jasné, že současná krize spojená s koronavirem tento dlouhodobý stav ještě zhorší. Jednáme a jednáme a čekáme, jak velký dopad to bude mít. Že se nás to dotkne je už jasné, jen je otázkou jak moc, bohužel,“ řekl Aleš Pavlík.

Musí se tak k nastalému problému postavit. Zda to však bude řešit podobně, jako v jiných tuzemských klubech, či zahraničí, kde došlo i na propuštění hráčů, specifikovat nechtěl. „Každý klub řeší nastalou situaci podle sebe, neboť každý klub má své specifické možnosti, zázemí, svou vlastní filosofii, jak řešit nastalou situaci. Mě osobně proto určitě nepřísluší hodnotit kroky jiných klubů. My si interně už také bohužel připravujeme naše kroky vůči našim hráčům a trenérům a všem zaměstnancům klubu, které vycházejí zase z našich možností a naší filosofie.“

Aktuálně vedení klubu pracuje nejen co největším zmírnění dopadu koronavirové krize na další chod, ale současně také na skladbě hráčského kádru i trenérského štábu pro nadcházející extraligovou sezonu. Už před několika dny ohlásil klub příchod Romana Šimíčka do pozice sportovního šéfa s kompetencemi pro A-mužstvo. Chod klubu tak není ani krizovými opatřeními paralyzován.

10HC Energie Karlovy Vary15602720
12HC VÍTKOVICE RIDERA13420716