Sedmý ročník ISSANET Cupu v Heřmanicích i za účasti a podpory hokejistů Vítkovic

Sobota bude tentokrát patřit všem milovníkům pohybu, především cyklistiky, bez rozdílu věku. Sedmý ročník oblíbeného podniku Heřmanické kolo – ISSANET CUP 2020 rozjezdí Heřmanice a nebudou u toho chybět ani hráči extraligových Vítkovic.

Tradiční cyklistický podnik Heřmanické kolo – ISSANET CUP 2020 letos napíše už své sedmé pokračování. Závod je otevřen nejen pro cyklisty z Heřmanic, ale z celé Ostravy a blízkého okolí, a to ve všech věkových kategoriích, od nejmenších až po dospělé. Letos se jede už tento víkend, v sobotu 29. srpna.

Letošní ročník ISSANET CUPu je speciální i v tom, že se jej zúčastní i hráči extraligového týmu HC VÍTKOVICE RIDERA. Účastníci a fanoušci se tak mohou těšit na setkání s Janem Schleissem, Danielem Dolejšem, Tomášem Kubalíkem a Dominikem Lakatošem. Ale jen kolem vítkovických hokejistů se heřmanická kola točit nebudou. Připraven je tradičně bohatý doprovodný program.

Závod samotný se jede v sedmi dětských kategoriích a v jedné dospělé. Připraveny jsou tratě na 1 km, 2,5 km, 4 km a 8 km. Hlavní centrum závodu je u hasičské zbrojnice v Ostravě-Heřmanicích.

Datum a místo konání

Akce se koná 29. srpna 2020 (sobota) v Ostravě – Heřmanicích v areálu Hasičské zbrojnice na Požární ulici. Mapa ZDE.

13:30 Registrace závodníků
14:45 Ukončení registrací
15:00 Start závodů pro děti, jízda zručnosti
16:00 Start závodů pro rodiče startujících dětí
16:30 Vyhlášení výsledků

Doprovodný program

13:30 Skákací hrady, výuka jizdy na koních
14:00 Street workout
16:30 Záchranný tým OS ČČK
17:00 Parkour ADD lead
Propagační leták ke stažení zde

Trať

Nenáročná trať, vedoucí po přilehlých spojovacích komunikacích poblíž hasičské zbrojnice v Ostravě Heřmanicích, je rozdělena dle věkových kategorií na 4 varianty (1km, 2.5km, 4km a 8km).

Mapa tras A až G
Trasa A, B, C, D, E, F a G
Mapa trasy H
Trasa H

Kategorie závodníků

trasa – 1 km (Žlutá) A: věk 0 – 3 roky
B: věk 4 – 5 let

trasa – 2.5 km (Oranžová) C: věk 6 – 7 let
D: věk 8 – 9 let

trasa – 4 km (Modrá) E: věk 10 – 11 let
F: věk 12 – 13 let
G: věk 14 – 16 let

trasa – 8 km (Červená) H: věk 16+ let

Pro zařazení do patřičné kategorie rozhoduje dovršený věk v roce 2020.

Ceny

Vítězové i zúčastnění dětských závodů budou oceněni medailemi a pamětním tričkem, nutná registrace závodníků do 21. srpna 2020. Závodníkům, kteří se neregistrují on-line nelze garantovat předání věcných cen a pamětního trička.

Startovné

50Kč – dítě

Bezpečnost

Celá trať je pod dohledem dobrovolníků a městské policie Slezská Ostrava, kteří dbají na bezpečnost všech zúčastněných. Pro případ zranění bude opět dostupný záchranný tým OS ČČK Ostrava.
Povinnost je mít kolo v dobrém technickém stavu a během závodů používat cyklistickou přilbu.

Občerstvení

Po dobu celého odpoledne bude pro účastníky zajištěno občerstvení. Pro registrované závodníky dětských závodů občerstvení zdarma.

Organizace

Akce je organizována občanským sdružením Heřmanice dětem z.s.

BLIŽŠÍ INFORMACE A REGISTRACE K ZÁVODU – ZDE

A tým