Banner Promo

Sedm a půl tisíce diváků? Je radost pro ně hrát, říká střelec vítězné branky Petr Fridrich

Datum publikování:

Petr Fridrich již nějakou dobu naskakuje na křídle Chlánovy formace společně s nejlepším střelcem extraligy Dominikem Lakatošem. Ten se dnes proměnil v nahrávače a přesnou přihrávkou v přečíslení vybídl dvaadvacetiletého útočníka ke vstřelení letošní páté branky, která se nakonec ukázala být brankou vítěznou.

Petře, tvůj gól dneska rozhodl a padl po docela pohledné akci, co myslíš?

Jo, tak určitě nás to nakoplo. Potřebovali jsme dobře začít, to se nám povedlo. Výbornou práci tam odvedl Dominik Lakatoš i Petr Chlán v naší třetině. Já jsem měl tu práci poměrně lehkou, kluci to krásně vymysleli. Myslím, že nám to spolu celkově sedí a odstartovali jsme to naše vítězství.

Čím to, že je síla Vítkovic na domácím kluzišti tak velká?

Myslím si, že to určitě i tím, že je tady parádní atmosféra, chodí čím dál víc lidí, opravdu to jde na tom ledě cítit. A potom máme výborného gólmana, myslím, že si to všechno od začátku sezony sedlo. Všechny pětky dokážou dát gól a rozhodnout zápas. Když se jedné pětce nedaří, tak pomůžou ostatní a myslím si, že v tom je naše síle.

Cítíte, že v těch domácích zápasech jste silnější než v těch venkovních?
Je to asi tak. Cítíme tu podporu publika. Je to fakt rozdíl, když přijde sedm a půl nebo osm tisíc diváků, je to paráda, radost hrát. Hraje se nám lépe, cítíme větší odpovědnost, ale zároveň nás to víc žene.

Řešíte v kabině tu vítěznou sérii?

Tak víme o tom, ale soustředíme se vždycky na další zápas. Ze začátku sezóny jsme hráli hodně zápasů venku, teď budou ty velké výzvy doma častěji po sobě. Že máme nějakou sérii je super, ale vždycky se soustředíme na další zápas, kde musíme odvést stoprocentní výkon, protože ty týmy jsou kvalitní.

V příštím zápase přivítáte lídra tabulky Pardubice. Bude to ta výzva, která vás prověří?

Bude, víme, že Pardubice mají neskutečnou sílu a bude to asi největší prověrka. Věřím, že tím naším hokejem, kdy hrajeme jednoduše a umíme se soupeři dostat pod kůži, tak můžeme i Pardubice porazit a prodloužit tu sérii.

Jak vám sedla spolupráce v lajně?

Jo, tak funguje to. Dáváme góly, to je důležité. Daří se, dokážeme si pomoct, hrajeme podobný rychlý hokej, funguje to a doufám, že to bude fungovat dál.

Bylo znát, že jste si v reprezentační pauze mohli odpočinout?

Určitě jsme si rádi odpočinuli, bylo toho dost. Ale ten první zápas po té pauze, je takový nepříjemnější. Věděli jsme, že to bude těžké, ale připravili jsme se na to a zvládli jsme to. Ale ten první zápas po té pauze je vždycky takový nervóznější a těžší.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761