Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Sanatoria Klimkovice fandí Vítkovicím, stává se z nich atraktivní centrum hokeje

Datum publikování:

Oznámení návratu Romana Poláka do HC VÍTKOVICE RIDERA se uskutečnilo v areálu Sanatorií Klimkovice. Zdejší lázeňský komplex je českým špičkovým rehabilitačním pracovištěm a stává se také významným sportovním centrem. Před časem zde uspořádal akci své nadace Jakub Voráček, nyní zde Vítkovice prezentovaly svůj přestup desetiletí a v neposlední řadě se tam v těchto dnech zotavuje z operace kyčle sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

Pozornost hokejové veřejnosti Česka a dost možná i světa se v pondělí upřela do Klimkovic. V areálu Sanatorií Klimkovice odprezentoval HC VÍTKOVICE RIDERA formou mimořádné tiskové konference návrat hráče z NHL, obránce Romana Poláka. „Je na místě srdečně poděkovat Sanatoriím Klimkovice za součinnost a ochotu, díky které jsme tuto tiskovou konferenci mohli realizovat. Sám za sebe musím říct, že tady vše probíhá výborně a i když jsem zde na rehabilitačním pobytu, můžu i odsud pracovat a řešit věci, týkající se chodu klubu,“ pochvaluje si sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček, který se aktuálně v klimkovických lázních zotavuje po výměně kyčelního kloubu a svou kancelář tak načas otevřel právě ve vyhlášených moravskoslezských koupelích. 

Radost z toho, že se ostravský extraligový klub rozhodl uspořádat takto významnou tiskovou konferenci právě v jejich areálu, neskrývají ani zástupci Sanatorií Klimkovice. „My jsme rádi, že jsme zde Vítkovice i Romana Poláka mohli u nás přivítat a zprostředkovat zveřejnění jeho návratu do Vítkovic. Romana Poláka známe už z jedné akce, kdy se u nás v loňském roce účastnil dětského dne. Navíc je občanem Klimkovic, takže nejen spojení s Vítkovicemi, ale i s Romanem osobně je pro nás velice cenné a jsme rádi, že se mohlo uskutečnit v našich lázních,“ těší obchodního ředitele klimkovických lázní Lukáše Dostála.

 

„Rádi bychom ve spojení s hokejovým klubem HC VÍTKOVICE RIDERA pokračovali i v budoucnu a naši spolupráci dále rozvíjeli. Budeme rádi, když se u nás někdo z kluků ukáže, ať při té či oné příležitosti. Nebráníme se ani možnosti zorganizovat u nás i společný trénink, protože tady máme úžasné okolí, krásný lesní park, krásný areál. Určitě budeme rádi, když zůstaneme v kontaktu a tahle tisková konference nebude poslední akcí, kterou společně pořádáme,“ přeje si Lukáš Dostál. 

Tisková konference Vítkovic s prezentací příchodu Romana Poláka ale není jedinou špičkovou aktivitou v oblasti hokeje, která se v poslední době v klimkovických sanatoriích uskutečnila. Před časem se sem sjela celá plejáda vynikajících hokejistů v čele s Jakubem Voráčkem v rámci podpory jeho dobročinné nadace. „Co se týče Kuby Voráčka, tak je to specifické. Jeho nadace se zaměřuje na podporu dětí s roztroušenou sklerózou, na jejíž léčbu my se tady v Klimkovicích specializujeme. U něj tedy ta návštěva vyplynula z našeho zaměření. Ale díky tomu, že jsme v rehabilitaci pacientů s RS, troufnu si říct, naprosto špičkové pracoviště v Česku, i nadace Kuby Voráčka se rozhodla s námi spolupracovat a podporovat. Jednoduché takové hvězdy k nám dostat určitě není, trvalo několik let, než jsme se dostali na takovou úroveň, ale řekl bych, že dnes jsou ty vazby už pevné a funguje to nadstandardně,“ přibližuje obchodní ředitel Sanatorií Klimkovice. 

Zdá se, že z klimkovických lázní se pomalu stává také atraktivní centrum sportovního, především hokejového dění. „Snažíme se jím být, rádi se hlásíme k hokeji, Vítkovicím fandíme. Proto také rádi podpoříme každou podobnou akci, jakou byla právě tady tisková konference klubu k představení příchodu Romana Poláka, nebo právě akce Jakuba Voráčka, ke které rovněž byli pozváni tehdejší hráči Vítkovic. Jak říkám, my Vítkovicím fandíme a doufáme, že naše vzájemná spolupráce bude fungovat i nadále, moc si to přejeme,“ dodává obchodní zástupce Sanatorií Klimkovice Ivana Janíková.

 

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >