Banner Promo

S průběhem přípravy jsme velmi spokojení, hodnotí trenér David Bruk

Datum publikování:

Vítkovičtí hokejisté dnešním dnem končí suchou letní přípravu. Logicky se tak nabízí prostor pro její zhodnocení ústy nového hlavního trenéra modro-bílých Davida Bruka. Ten se vyjádřil také k možnému posílení týmu či plánům pro přípravu na ledě.

Trenére je to už téměř čtvrt roku, co jste převzal vítkovický tým. Kabinou se po loňské sezoně prohnal uragán, po kterém skončilo hned 12 hráčů. Jak moc jste měl možnost manažerům mluvit do posilování týmu?

Tak nevím, jestli „možnost mluvit“ je ta správná formulace. Hierarchie ve Vítkovicích je taková, že je tady sportovní manažer a sportovní ředitel. Trenér nemá na starosti skladbu týmu, ale má konzultační nebo poradní hlas, takže v momentě, kdy jsme se dohodli na spolupráci, tak už tady někteří hráči byli podepsáni a hráče, kteří přicházeli později se mnou klub konzultoval.

 

Tým má za sebou letní přípravu, které se účastnili čeští hráči a junioři. Jaká z Vašeho pohledu byla?? Jste spokojen s tím, co kluci odmakali?

Já jsem velmi spokojený, a to hned z několika důvodů. Zaprvé přístup hráčů byl naprosto perfektní a nemáme k tomu vůbec žádné výhrady. Naopak jsme velmi spokojení. Máme pocit, že jsme udělali hodně práce. Tím, že tady probíhala jedna skupina mistrovství světa, tak jsem měl samozřejmě trošku obavy z toho, jestli nám to nezasáhne do přípravy na sezonu. Musím ale říct, že všechno bylo od klubu naprosto perfektně zorganizované a na všech sportovištích jsme měli zázemí, které jsme potřebovali, takže jsme nebyli vůbec ničím limitovaní. Další věcí je, že jsme měli možnost odjet na soustřední do Tater, kde jsme taky udělali hodně práce. Skvělé je také to, že teď skončila letní příprava a absolvovali jsme ji bez vážného zranění. Byly tam jen nějaké drobné šrámy a nikdo dlouhodobě nevypadl z tréninkového procesu, takže přípravu hodnotíme velmi pozitivně.

 

Tréninky na ledě sice ještě nezačaly, ale předpokládám, že na papíře už nějakou představu o sestavě máte, je to tak?

Po dovolené se scházíme 22. července, máme tam ještě krátký mikrocyklus tréninků mimo led, na který vyjedeme ve čtvrtek 25. července. Představu o sestavě samozřejmě máme. Plány jsou, víme, v jaké sestavě chceme začít. Rámcově si děláme představu také o speciálních týmech a dalších detailech. Jsou to ale hrubé odhady, až na ledě uvidíme, jak moc jsme se do toho trefili, protože nás čeká osm přátelských zápasů. Jsou tady hráči, kteří tady už působili, máme i nově příchozí hráče, kteří se potřebují sžít s týmem a uvidíme, jak budou vypadat. Máme tady i mladé hráče, takže uvidíme, jestli nám zamotají hlavu a řeknou si od začátku o základní sestavu. Uvidíme, plán máme, 18. září se ukáže, jak jsme se do něj trefili anebo kolik jsme museli udělat změn.

 

Vidíte v sestavě ještě nějaký prostor pro posílení? Sledujete trh s hráči nebo do sezony půjdeme se stávajícím kádrem?

Aktuálně se s kolegy bavíme o tom, že tým, jak je v tuto chvíli postavený, je kompletní. Ale je samozřejmé, že klub, jakým jsou Vítkovice, mapuje hráčský trh neustále.

 

Když nebudeme počítat Matěje Přibyla s Matějem Prčíkem, kteří už byli součástí loňského týmu, tak s týmem trénuje dalších pět juniorů. Jak si v přípravě vedli? Řekli si svým přístupem o setrvání v týmu? Dostanou příležitost také na ledě, nebo se vrátí do své kategorie?

Myslím, že takhle to v tuto chvíli nebereme. Ti hráči, kteří byli vytipováni klubem, jsou velmi perspektivní, absolvovali s námi celou letní přípravu. Musím říct, že někteří hráči měli s tím přechodem mezi dospělé logicky trochu problémy, alespoň co se týká silového aspektu a někdy měli trošku problémy s intervalovými věcmi a v kopcích, ale ten trénink, ten přístup a ten charakter, a to, jak se chovali, tak díky tomu s námi samozřejmě pokračují dále a dostanou šanci i na ledě.

 

Našel se v týmu hráč, který Vás něčím překvapil?

Ano, pár hráčů se našlo, ale konkrétní jména si nechám pro sebe.

 

Kdy se tým sejde kompletní včetně zahraničních hvězd?

Na srazu po dovolené už budeme kompletní. Na konci srpna ale nastane situace, kdy Francie a Lotyšsko budou hrát kvalifikaci na olympijské hry. Budeme se tak muset pravděpodobně na týden obejít bez Claireauxe s Auvitem a bez bratrů Bukartsů. Na chvíli nás tedy opustí, ale právě v tomto týdnu dostanou větší šanci junioři. Na soustředění do Švýcarska odjede kompletně celý tým.  

 

V srpnu se hráči setkají s fanoušky v rámci tradičního výšlapu na Pustevny. Jak se těšíte na první kontakt s vítkovickými příznivci?

Z Pusteven mám trošku respekt, protože tady to prostředí a hory ještě příliš neznám. Vítkovice jsou velký, stabilní a organizovaný klub, takže se samozřejmě těším i na tyhle akce, které jsou s tím spojené a samozřejmě také na naše fanoušky.

 

Po návratu ze Švýcarska odehrajeme dalších 5 zápasů. Jste s počtem a soupeři spokojen? Preferoval byste méně zápasů a více tréninku nebo naopak?

Ne, s tímhle jsme spokojení. Počet zápasů jsme samozřejmě konzultovali s celým realizačním týmem i s vedením klubu a já jsem naprosto spokojený. My jsme chtěli, abychom odehráli osm přátelských zápasů. Co se týče výběru soupeřů, tak tam jsme trochu limitováni, a to z toho důvodu, že jedeme daleko do Švýcarska. Ta cesta je velmi náročná, takže s blížící se Extraligou jsme samozřejmě preferovali týmy, které jsou relativně blízko.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025